Прикладна аналітика в ІТ проєктах

Освітня програма: Управління проектами 2022_2023

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Прикладна аналітика в ІТ проєктах
Код дисципліни
ОК4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Управляти робочими процесами у сфері інформаційних технологій, які є складними, непередбачуваними та потребують нових стратегічних підходів. Розробляти алгоритмічне та програмне забезпечення для аналізу даних (включно з великими). Створювати нові алгоритми розв’язування задач у сфері комп’ютерних наук, оцінювати їх ефективність та обмеження на їх застосування. Оцінювати та забезпечувати якість інформаційних та комп’ютерних систем різного призначення. Тестувати програмне забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
розуміння сутності та основних понять комп’ютерних наук, теорії алгоритмів; розуміння поняття «аналіз даних», його цілі, задачі, характеристики, а також знання і розуміння статистичних методів аналізу даних та методів візуалізації даних. володіння елементарними навичками пошуку необхідної інформації для роботи в з мовою програмування R.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню концептуальних та методологічних засад прикладного аналізу даних. В якості інструменту аналізу даних використовується мова програмування R. Також розглядається додатковий інструментарій необхідний для проведення аналізу даних. Дисципліна приділяє увагу всьому процесу аналізу даних від постановки питання, на яке необхідно отримати відповідь до розповсюдження результатів аналізу. В рамках дисципліни розглядуються як засади програмування мовою R, так і використання додаткових бібліотек, в першу чергу тих, що належать до набору Tidyverse.
Рекомендована та необхідна література
1. Методичні вказівки до проведення практичних, лабораторних занять та виконання самостійної роботи з дисципліни «Прикладна аналітика при розробці ІТ» для студентів магістерської освітньої програми «Управління проектами» - К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2022 2. Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка- К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2018. – 112 с. 3. Єгорченков О.В. Модель декомпозиції інформаційної дії [Текст]/Єгорченков О.В., Лисицін О.Б. //«Управління розвитком складних систем» – 2013 - №15 – С. 51-55 4. Єгорченков О.В. Вплив інструментів візуалізації інформації на хід реалізації проектів [Текст]/ Єгорченков О.В., Єгорченква Н.Ю., Чорна Н.О. //«Управління розвитком складних систем» – 2014 - №19 – С. 27-33 5. Єгорченков О.В. Моделі класів інформаційних представлень [Текст]/Єгорченков О.В., Єгорченкова Н.Ю., Катаєв Д.С.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота, консультації
Методи та критерії оцінювання
Залік виставляється студенту за результатами роботи упродовж семестру. На останньому практичному занятті проводиться підсумкова модульна контрольна робота у вигляді заключного комп’ютерного тесту з підсумковою оцінкою до 20 балів. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 та вище студенту виставляється зараховано. За бажання студента, за наявності залікових балів покращити свій результат, він має право здавати залік, на який виноситься 20 балів, але сумарна кількість балів не може перевищувати 100 балів. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично розрахунковий мінімум - 36 балів, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 48 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни