Розподілені системи збору інформації

Освітня програма: Програмні технології інтернет речей

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Розподілені системи збору інформації
Код дисципліни
ОК.20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
– Знати типи розподілених систем та їх архітектуру. – Знати роботу потоків в розподілених системах, клієнтів, серверів та розуміти поняття міграції коду. – Знати як відбувається багатоадресне спілкування та які найменування використовуються. – Знати багаторівневу структуру пам’яті комп’ютера. Типи пам’яті. Взаємодію рівнів пам’яті. – Знати принципи відмовостійкості та послідовності, тиражування та захисту даних. – Вміти програмно реалізувати клієнт-серверний зв’язок за допомогою протоколу TCP та UDP, технології RMI. – Вміти розробляти сервлети та програми за допомогою JSP та ASP, досліджувати методи генерації випадкових послідовностей чисел як введення в безпеку інформації в розподілених системах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін «Вступ до фаху», «Електротехніка та електроніка», «Вступ до мереж» та курс від академії Cisco «IT Essentials: PC Hardware and Software»; 2) володіння мовами програмування на рівні не меншому просунотого користувача; 3) володіння англійською мовою для сприйняття інформаційних джерел, що використовуються при освоєнні додаткового матеріалу.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – познайомити здобувачів з існуючими системами збору інформації, розглянути їх архітектуру та методи підвищення ефективності процесів збору, зберігання та пошуку даних з пристроїв ІоТ. В рамках вивчення дисципліни студенти знайомляться з основними поняттями розподілених систем. Структура курсу передбачає вивчення основних понять: розподілена система, клієнт-серверна архітектура, програмування протоколів зв’язку, методології RMI, сервлети, Spring Boot, взаємодія з базою даних за принципом клієнт-серверного зв’язку та телеграм-бот для збору інформації. В рамках вивчення дисципліни здобувачі освіти вчаться вирішувати задачі, що організовують віддалений доступ до збору та опрацювання даних. За результатами навчання здобувачі отримують заплановані в освітній програмі програмні результати. Дисципліна закінчується іспитом. Основними завданнями дисципліни є: – опанування термінології, пов’язаної з розподіленими системами збору інформації засобами ІоТ; – проектування складових частин розподілених систем; – розуміння внутрішнього механізму роботи перетворювачів фізичних параметрів; – освоїти засоби зв’язку та передачі інформації, програмування за протоколами; – розгляд існуючих систем зберігання та обробка інформації для широкого застосування в різних предметних областях; – визначити роль хмарних сервісів та набути навичок в їх практичному використанні.
Рекомендована та необхідна література
Основна: (Базова) 1.Maarten van Steen, Andrew S. Tanenbaum. Distributed Systems Third edition. Version 3.03 (2020).- рр. 612. Copyright © 2017 Maarten van Steen and Andrew S. Tanenbaum ISBN: 978-15-430573-8-6 2. Методичні вказівки до виконання практичних робіт з дисципліни "Розподілені системи збору інформації"для здубувачів освіти за освітнім ступенем бакалавр зі спеціальності 126 "Інформаційні системи та технології" всіх форм навчання / Укл. Кравченко О.В.- 39с. https://www.ist.knu.ua/web/p/metodichne-zabezpechennya-73 Додаткова: 1. Розподілені системи збору експериментальних даних на базі віртуальних ІРмодулів. Режим доступу: https://report.kpi.ua/files/2017_2910.pdf 2. Журнал I/O Magazine. Режим доступу: https://ict-research.nl/publications/i-o-magazine/ 3. Системи моніторингу https://posibniki.com.ua/catalog-sistemi-monitoringu (дата звертання: 25.06.2022)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 60 балів (100%) На останній парі студенти пишуть модульну контрольну роботу у тестовій формі, що сформовані за матеріалами лекцій та практичних робіт, яка оцінюється у 12 балів максимум. Загальна сума балів набраних протягом семестру не перевищує 60 балів. Якщо студент набирає виконуючи перший рівень практичних робіт, реферативну доповідь, модульну контрольну роботу, то він МАЄ ВИКОНАТИ ЧАСТИНУ ПРАКТИЧНИХ РОБІТ З ДРУГОГО РІВНЯ, щоб мати змогу набрати мінімальні 36 балів допуску до іспиту та ЗАВБАЧЛИВО захистити протягом семестру або на консультації перед іспитом. Підсумкове оцінювання у формі іспиту: складає 40 модульних балів (40% від загального рейтингу).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни