Прикладні аспекти математики для IoT

Освітня програма: Програмні технології інтернет речей

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Прикладні аспекти математики для IoT
Код дисципліни
ОК.09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
– Знати основи лінійної алгебри та математичного аналізу. Знати основні методи розв’язування СЛОР. – Знати теорію множин та метод математичної індукції. Математичне моделювання для інформаційних технологій. Знати теорію числових послідовностей та функцій однієї змінної. Знати теорію границь. – Знати теорію диференціального числення, зокрема реалізації чисельних методів диференціювання, а також використання математичних пакетів для розв’язання відповідних задач. – Знати теорії інтегрального числення, зокрема реалізації чисельних методів інтегрування, а також використання математичних пакетів для розв’язання відповідних задач. – Вміти обчислювати невизначений та визначений інтеграли, в тому числі засобами математичних пакетів Maple, MathCad, Matlab. – Вміти брати похідні та диференціали функції однієї змінної, а також проводити відповідні обчислення у математичних пакетах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для першого семестру попередніх вимог немає. Для другого семестру попередні вимоги такі: 1) успішне опанування дисципліни «Прикладні аспекти математики для IoT» в першому семестрі; 2) знання теоретичних основ лінійної алгебри, теорії множин, числових послідовностей та дослідження функцій однієї змінної; 3) володіння елементарними навичками дослідження функцій однієї змінної та числових послідовностей, методу математичної індукції та розв’язування систем лінійних алгебраїчних рівнянь, основ роботи у математичних пакетах MathCad, MATLAB, програмні засоби знаходження розв’язків математичних задач на С++ та Python.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Прикладні аспекти математики для IoT» присвячена вивченню питань, які необхідні для якісної практичної реалізації IoT-рішень та проєктування аналітичних інформаційних систем: теорія доведень та відношень, алгоритми теорії чисел, чисельні методи та програмні засоби знаходження розв’язків математичних задач, прикладні задачі вищої математики, які використовуються в інформаційних технологіях: основи лінійної та комп’ютерної алгебри, векторної алгебри, функції однієї та багатьох змінних, їх диференціальне та інтегральне числення, теорії диференціальних рівнянь, числових, степеневих та функціональних рядів. Також в дисципліні «Прикладні аспекти математики для IoT» розглядається спеціальний пакет прикладних програм для числового аналізу і мови програмування MATLAB, що використовується для побудови аналітичних систем інтернету речей (IoT), MathCad та Python для чисельного програмування та знаходження розв’язку математичних задач. Дисципліна «Прикладні аспекти математики для IoT» надає інструменти володіння основним математичним апаратом, що є необхідністю для оволодіння такими основними фаховими дисциплінами освітньої програми «Програмні технології інтернет речей» як: «Дискретна математика та комп’ютерна логіка», «Теорія ймовірностей та комп’ютерна статистика», «Теорія алгоритмів».
Рекомендована та необхідна література
– Практикум з математичного аналізу: Навчальний посібник / За ред. М.В. Заболоцького, Львів, ЛНУ ім. І. Франка, 2009, 312 с. – Вища математика: Підручник :У 2 кн.-2-ге вид. Перероб. і доп. / За ред. Г.Л. Кулініча. –К.: Либідь, 2003. – (кн.1 основні розділи – 400 с.; кн.2 спеціальні розділи – 368 с.). – Крюков М.М., Крижановська Т.В. Курс вищої математики: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.- Т2.- К.: КУЕТТ, 2006.- 335 с. – Вища математика: Збірник задач / В.П. Дубовик, І.І. Юрик, І.П Вовкодав та ін. – Київ: А.С.К.,2001. – 480 с. – Гаврилюк I.П., Макаров В.Л. Методи обчислень: Пiдручник: У 2-х ч. – К.: Вища школа, 1995. .ч.1. – 367 с.; ч.2. – 431 с. – Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика. – Київ: А.С.К., 2001. – 648 с. – Крюков М.М., Кравець Т.В. Методи і моделі дослідження операцій: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: КУЕТТ, 2006. – 218 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 60 балів (60%) Заняття проводяться у вигляді лекцій та практичних занять. Оцінка за семестр формується шляхом успішного виконання індивідуальних завдань, роботі на практичних та лекційних заняттях. Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Курс у першому семестрі складається з 2 змістових модулів. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 - 5, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) теми 6–10 . Впродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні модульні контрольні роботи з відкритими питаннями та задачами для визначення рівня досягнення результатів навчання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни