Функціональне програмування

Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Функціональне програмування
Код дисципліни
ВБ 2.6
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Уміння продемонструвати знання та розуміння принципів функціонального програмування, використання функціональних структур даних. Уміння проектувати та розробляти ефективні та масштабовані програми з використанням функціональних підходів, використовувати функціональне програмування для розв'язання складних завдань логіко-математичного спрямування. Уміння ефективно використовувати знання і навички в області функціонального програмування для розробки високоякісного, масштабованого та надійного програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність ступеня бакалавра. Володіти елементарними навичками вищої математики, програмування.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Функціональне програмування» охоплює вивчення функціональної парадигми програмування, що ґрунтується на лямбда-численні; базові теоретичні конструкції, поняття, визначення мов функціонального програмування; основні класи задач, які доцільно вирішувати з допомогою функціонального програмування; порівнюються функціональна, імперативна та об’єктне-орієнтована парадигми для розв’язування окремих задач. Практичне закріплення теоретичних знань та набуття навичок функціонального програмування відбувається використанням мови Haskell. Метою викладання навчальної дисципліни є формування у студентів уявлення про існуючі парадигми програмування, зокрема про функціональне програмування, та засвоєння ними мови функціонального програмування Haskell для розв’язування прикладних наукових і технічних задач.
Рекомендована та необхідна література
1.Whitington, Jh. Haskell from the Very Beginning. Coherent Press. 2019. 214p. 2.Mena, A.S. Practical Haskell: A Real World Guide to Programming. 2nd Ed. Apress. 2019. 617p. 3.Kurt, W. Get Programming with Haskell. 1st Ed. Manning Publications. 2018. 616p. 4.Документація Haskell https://www.haskell.org/documentation/ 5.Parallel and Concurrent Programming in Haskell, https://simonmar.github.io/pages/pcph.html
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання практичних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж рекомендований мінімум – 48 балів, для одержання заліку необхідно відпрацювати пропущений матеріал і здати залік. За бажанням студента, за наявності залікових балів можна покращити свій результат, він має право здавати залік, який оцінюється в 20/12 балів, але сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни