Веб-технології та веб-дизайн

Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Веб-технології та веб-дизайн
Код дисципліни
ВБ 1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Уміння продемонструвати знання та розуміння основних типів веб-сайтів і їх класифікацію, методології використання веб-технології для створення клієнт-серверних систем, теорію побудови веб-систем, основи формування структури та взаємозв'язків їх компонент. Вміти будувати сучасні адаптивні веб-систем на основі технологій (HTML/Css), розробляти алгоритми обробки веб-сторінок та динамічного управління HTML-елементами та формами засобами мови JavaScript, перевіряти працездатність розроблених програм, користуватися довідковою системою, бібліотечними функціями і структурами, що входять до складу обраних IDE, проводити дискусійний пошук оптимальних рішень в проектуванні інформаційних систем відносно поставлених задач. Проявляти самостійність у здійсненні самостійних узагальнень, прийняття самостійних рішень і виконання самостійних дій при розробці веб-систем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін: «Алгоритмізація та основи програмування», «Бази даних», «Об’єктно-орієнтоване програмування».
Зміст навчальної дисципліни
У рамках дисципліни «Веб-технології і програмування сайтів» розглядаються теоретичні засади створення веб-сайтів; розуміння типів і видів веб-сайтів, мови гіпертекстової розмітки та каскадних таблиць стилів, мови динамічного веб–програмування Javascript, способи оптимізації веб-сайтів та поліпшення їх перфомансу. Мета дисципліни - формування системи знань та вмінь з використання сучасних підходів та технологій для розробки веб-сайтів, розуміння структури та етапів створення веб-сторінок, освоєння засобів комп’ютерних технологій в реалізації веб-проектів. Предметом навчальної дисципліни є теорія і практика застосування сучасних веб-технологій для розробки веб-сайтів та застосунків.
Рекомендована та необхідна література
1. Технології розробки веб-додатків : навч. посібн. / укладачі: Т38 Г. В. Ткачук, Н. М. Стеценко, В. П. Стеценко - Умань : ВПЦ «Візаві». -2017 .- 150 с. 2. Спірінцев В.В., Гнатушенко В.В., Волковський О.С. Навчальний посібник. WEB-ТЕХНОЛОГІЇ ТА WEB-ДИЗАЙН: HTML, CSS, 2017 3. Зосімов В.В., Булгакова О.С. Технології веб-дизайну та веб-програмування: сучасні тенденції: навчальнометодичний посібник для змішаної форми навчання, Миколаїв: СПД Румянцева, 2022. – 261 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання практичних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Результати навчальної діяльності студентів протягом семестру оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота у семестрі поділяється на два змістових модулів, що охоплює дві модульні контрольні роботи та десять практичних робіт – максимум 60 балів (мінімум 36 балів). Форма підсумкового оцінювання – іспит, що включає теоретичні питання та практичне завдання – максимум 40 балів, але не менше ніж 24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни