Чисельні методи

Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Чисельні методи
Код дисципліни
ОК 27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
В результаті вивчення дисципліни студент набуває наступні компетентності: Знання: етапи обчислювального експерименту та природу його похибок, методи оцінки похибок, основні чисельні методи алгебри та математичного аналізу. Вміння: обґрунтовано застосувати чисельні методи для розв’язання прикладних задач, оцінювати ефективність чисельних методів, зокрема збіжність, стійкість та трудомісткість реалізації, розробляти алгоритми програм реалізації чисельних методів та використовувати існуючі математичні пакети. Комунікації: здатність обґрунтовувати власний погляд на задачу, яка розв’язується, доповідати результати власної роботи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна базується на компетентностях, отриманих студентами при вивченні навчальних дисциплін: «Лінійна алгебра», «Математичний аналіз», «Основи алгоритмізації та програмування», «Пакети прикладних програм», зокрема для опанування дисципліни необхідно знати: основи лінійної та векторної алгебри; диференціального та інтегрального числення, теорії диференціальних рівнянь, рядів, алгоритмізації та програмування; вміти: застосовувати програмні додатки для проведення обчислень та візуалізації результатів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Чисельні методи» спрямована на вивчення основ обчислювальної математики, прищеплення навичок чисельного дослідження математичних моделей прикладних задач, які неможливо або складно розв’язати аналітично. В курсі вивчаються основні чисельні методи алгебри та математичного аналізу, умови їх застосування, недоліки та переваги кожного окремого методу. Метою вивчення навчальної дисципліни «Чисельні методи» є надання студентам теоретичних знань та практичних навичок чисельного розв’язання математичних моделей прикладних задач різних видів людської діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Задачин В. М., Конюшенко І.Г. Чисельні методи: навч. посіб. Харків: ХНЕУ, 2014. 180 с. 2. Третиник В. В., Любашенко Н. Д. Методи обчислень: навч. посіб. для студ. Спеціальності 113 «Прикладна математика», спеціалізації «Наука про дані (Data Science) та математичне моделювання». Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. Ч. 1: Чисельні методи алгебри. 138 с. URL: https://ela.kpi.ua/handle/123456789/28225. 3. Романюк М. І., Батіна О. А. Обчислювальна математика. Конспект лекцій: навч. посіб. Для студ. спеціальності 171 «Електроніка», спеціалізації «Електронні та інформаційні технології кінематографії та аудіовізуальних систем». Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. 193 с. URL: https://ela.kpi.ua/handle/123456789/27922. 4. Чисельні методи: Навчальний посібник. / Волонтир Л.О, Зелінська О.В., Потапова Н.А., Чіков І.А. Вінниця: Вінницький національний аграрний університет, 2020. 322 с. 5. Лященко М. Я., Головань М. С. Чисельні методи. Київ: Либідь, 1996. 288 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення запланованих результатів навчання визначається як сумарна оцінка за роботу студента у семестрі та результатом складання підсумкового контролю у формі письмового іспиту. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів – 60 балів із 100. Студент допускається до складання іспиту за умови виконання 8-ми передбачених планом лабораторних робіт та двох контрольних робіт, що у підсумку має складати не менше рекомендованого мінімуму у 36 балів (60% від максимально можливої кількості балів, які студент може отримати за роботу в семестрі). Іспит проводиться у формі тесту з 20 питань, серед яких 50% теоретичного характеру і 50% - практичного. Для отримання позитивної оцінки студент має отримати на іспиті не менше 24 балів (60% від максимально можливої кількості балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни