Пакети прикладних програм

Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Пакети прикладних програм
Код дисципліни
ВБ 2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знання методів та алгоритмів аналітичного оброблення та інтелектуального аналізу даних в задачах класифікації, прогнозування, кластерного аналізу, пошуку асоціативних правил і прийняття рішень, методології та теоретичні основи розробки і застосування пакетів прикладних програм, їх структури та основні складові, видів пакетів прикладних програм, етапів і тенденцій розвитку, можливість мати уявлення про пакети MatLab, SAS, SAS Enterprise Miner тощо, інтерфейси та основні функціональні можливості Знання методів дослідження на основі базових понять математичної статистики та операцій над ними новітніми засобами для аналізу, візуалізації, прогнозування, прийняття рішень і управління на основі результатів моделювання і прогнозування динаміки випадкових явищ Уміння розв’язувати типові задачі аналізу даних з використанням базових моделей випадкових процесів на основі технологій Data Mining, Text Mining у процесі прийняття рішень на основі реальної динаміки процесів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення дисципліни «Пакети прикладних програм» необхідні компетентності, набуті студентами при вивченні ними дисциплін: «Дискретна математика», «Алгоритмізація та основи програмування», «Алгоритми та структури даних», «Теорія ймовірностей та математична статистика», «Об’єктно-орієнтоване програмування», «Проектування та аналіз обчислювальних алгоритмів».
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни «Пакети прикладних програм» спрямовано на оволодіння студентами засобів системи технічного аналізу, візуалізації і прийняття рішень Metastock та систем аналізу і прогнозування MatLab, SAS, SAS Enterprise Miner для дослідження динамічних процесів в макроекономічних, технічних, технологічних і фінансових системах. Розглянуто розроблення типових рішень на основі результатів моделювання і прогнозування динамічних процесів. Метою навчальної дисципліни «Пакети прикладних програм» є формування у студентів комплексу теоретичних знань і практичних навичок у розробленні інтегрованих пакетів прикладних програм, вивчення структури та засобів організації взаємодії їх компонентів з використанням вбудованих засобів аналізу, візуалізації, прогнозування даних і прийняття рішень.
Рекомендована та необхідна література
1. Довідник з MATLAB / Електронний навчальний посібник з курсового і дипломного проектування. К.: НТУУ "КПІ", 2013. 132 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання результатів вивчення дисципліни «Пакети прикладних програм» здійснюють на основі вивчення двох змістових модулів. Рівень досягнення запланованих результатів навчання впродовж семестру визначається за результатами виконання лабораторних робіт, написання контрольних робіт згідно з варіантом та у підсумку - складання письмового іспиту. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів, до складання іспиту не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів. Екзаменаційний білет містить теоретичні питання та практичні задачі, що охоплюють весь перелік питань навчальної дисципліни.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни