Архітектура комп’ютерів
Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Архітектура комп’ютерів
Код дисципліни
ОК 31
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Володіти мовами системного програмування та методами розробки програм, що взаємодіють з компонентами комп’ютерних систем, знати мережні технології, архітектури комп’ютерних мереж, мати практичні навички технології адміністрування комп’ютерних мереж та ïx програмного забезпечення. Володіти мовами системного програмування та методами розробки програм, що взаємодіють з компонентами комп’ютерних систем, знати мережні технології, apxітектури комп’ютерних мереж, мати практичні навички технологій адміністрування комп’ютерних мереж та їx пpoграмнoгo забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання та навички, набуті студентами при вивченні ними дисциплін: «Дискретна математика», «Алгоритмізація та основи програмування», «Алгоритми та структури даних», «Проектування та аналіз обчислювальних алгоритмів».
Зміст навчальної дисципліни
Здатність забезпечити організацію обчислювальних процесів в інформаційних системах різного призначення з урахуванням архітектури комп’ютера. Володіти мовами системного програмування та методами розробки програм, що взаємодіють з компонентами комп’ютерних систем, знати мережеві технології, архітектури мереж і комп’ютерів.
Рекомендована та необхідна література
1. Гололобов Д.О. Основи комп’ютерної техніки та програмування мікропроцесорів : навч. посіб. Київ : Редакційно-видавничий центр Державного університету телекомунікацій, 2019. 58с. URL: http://www.dut.edu.ua/uploads/l_1720_80098733.pdf (дата звернення 17.10.2019).
2. Лобанов Л.П., Яскевич В.О.. Синтез спеціалізованого цифрового пристрою (автомату). Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни "Обчислювальна техніка та мікропроцесори". Київ : Державний університет телекомунікацій, 2015. 22с. URL: http://www.dut.edu.ua/ru/lib/1/category/1062/view/997 (дата звернення 17.10.2019).
3. Інформатика та комп’ютерна техніка. Частина І. Електронно-обчислювальні машини : Расширенный ассемблер: NASM : веб-сайт. URL: http://biguniverse.narod.ru/nasm.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Протягом семестру оцінюванню підлягають дві модульні контрольні роботи, захист звітів з одинадцяти лабораторних робіт, розрахункова робота.
Залік виставляється студенту за результатами роботи впродовж усього семестру. Максимальна кількість балів, що можуть бути отримані студентом складає 100 балів (захист звітів з одинадцяти лабораторних робіт, розрахункова робота, МКР1, МКР2).
При отриманні результуючої підсумкової кількості балів не менше 60, студенту виставляється оцінка зараховано.
Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів, до складання заліку не допускаються.
Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 48 балів. У випадку здачі заліку, заліковий білет містить теоретичні питання та практичні задачі, що охоплюють весь перелік питань навчальної дисципліни.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни