Інженерія програмного забезпечення

Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Інженерія програмного забезпечення
Код дисципліни
ОК 30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Уміння продемонструвати знання та розуміння міжнародних стандартів і оцінки якості програмного забезпечення, методів забезпечення якості ПЗ, стандартів, методів, технологій і засобів управління процесами життєвого циклу інформаційних і програмних систем, продуктів і сервісів інформаційних технологій, проектування CASE-засобів, об'єктно-орієнтованої методології проектування, документування проекту, тестування та супровід проекту. Здатність у команді реалізувати моделі життєвого циклу в сучасних методологіях розробки інформаційних і програмних систем, формувати комунікаційні стратегії в сфері організації командної роботи у процесі проектування та розробки інформаційних і програмних систем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Розуміння основ алгоритмізації та програмування, алгоритмів та структури даних, проектування та аналіз обчислювальних алгоритмів, баз даних, об’єктно-орієнтованого програмування.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Інженерія програмного забезпечення» охоплює вивчення сучасних міжнародних стандартів, методологій, технологій та інструментальних засобів для управління процесами життєвого циклу програмного забезпечення на всіх його етапах (детальний проект, кодування, тестування, забезпечення якості розроблення, впровадження, процес супроводження, процес удосконалення); виявлення, аналіз та уточнення вимог до програмного забезпечення; парадигм проектування інформаційних систем. Метою дисципліни є оволодіння основними принципами і підходами до розроблення і впровадження інформаційних систем, формування у прикладних програмістів загальних і спеціальних компетентностей щодо створення програмного забезпечення.
Рекомендована та необхідна література
1. Бородкіна І. Л. Інженерія програмного забезпечення: посібник для студентів вищих навчальних закладів. ЦУЛ, 2018. 204 с. 2. Бандура В. В., Храбатин Р. І. Архітектура та проектування програмного забезпечення: конспект лекцій. Івано-Франківськ, 2012. 240 с. 3. Грицюк Ю. Аналіз вимог до програмного забезпечення. Львів: Львівська політехніка, 2018. 456 с. 4. Кривий С. Л. Вступ до методів творення програмних продуктів. Видавництво Букрек, 2012. 424 с. 5. ДСТУ ISO/IEC 16085:2016 Інженерія систем і програмних засобів. Процеси 6. життєвого циклу. Керування ризиками (ISO/IEC 16085:2006, IDT). Київ, ДП «УкрНДНЦ», 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання лабораторних робіт, індивідуальних завдань самостійної роботи та курсової роботи. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж рекомендований мінімум – 48 балів, для одержання заліку необхідно відпрацювати пропущений матеріал і здати залік. За бажанням студента, за наявності залікових балів можна покращити свій результат, він має право здавати залік, який оцінюється в 20/12 балів, але сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни