Лінійна алгебра та аналітична геометрія

Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Лінійна алгебра та аналітична геометрія
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
В результаті вивчення дисципліни студент набуває наступні компетентності: Знання: теоретичні основи лінійної, векторної алгебри та аналітичної геометрії, поняття про алгебраїчні структури та комплексні числа. Вміння: виконувати операції над матрицями, досліджувати на сумісність і розв’язувати системи лінійних алгебраїчних рівнянь, знаходити власні числа та власні вектори лінійного оператора, виконувати операції над векторами, складати різні види рівнянь прямої та площини, досліджувати форму кривої та поверхні 2-го порядку за її рівнянням, будувати зазначені лінії та поверхні у системі координат, визначати їх взаємне розташування. Комунікації: здатність обґрунтовувати власний погляд на задачу, яка розв’язується, доповідати результати власної роботи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до дисципліни відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
Програма дисципліни «Лінійна алгебра та аналітична геометрія» охоплює основні розділи лінійної, векторної алгебри та аналітичної геометрії, приділяється увага вивченню алгебраїчних структур та комплексних чисел. Метою вивчення дисципліни є формування у студентів базових математичних знань і компетентностей для розв’язування задач у професійній діяльності, вмінь аналітичного мислення та математичного формулювання прикладних задач.
Рекомендована та необхідна література
1. Безущак О.О., Ганюшкін О.Г., Кочубінська Е.А. Навчальний посібник із лінійної алгебри для студентів механіко-математичного факультету. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2019. 224 с. 2. Математика в технічному університеті : Підручник / І. В. Алєксєєва, В. О. Гайдей, О. О. Диховичний, Л. Б. Федорова ; за ред. О. І. Клесова ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. — Київ: Видавничий дім «Кондор», 2018. Т. 1. 496 с. 3. Денисюк В. П., Репета В. К. Вища математика. підручник: у 2 ч. Ч.1. Київ: НАУ, 2013. 472 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення запланованих результатів навчання визначається як сумарна оцінка за роботу студента у семестрі та результатом складання підсумкового контролю у формі письмового іспиту. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів – 60 балів із 100. Студент допускається до складання іспиту за умови виконання 13-ти передбачених планом практичних робіт, реферату та двох модульних контрольних робіт, що у підсумку має складати не менше рекомендованого мінімуму у 36 балів (60% від максимально можливої кількості балів, які студент може отримати за роботу в семестрі). Іспит проводиться у формі тесту з 20 питань, серед яких 40% теоретичного характеру і 60% - практичного. Для отримання позитивної оцінки студент має отримати на іспиті не менше 24 балів (60% від максимально можливої кількості балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни