Інформаційна та кібербезпека сучасного підприємства

Освітня програма: Кібербезпека (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Інформаційна та кібербезпека сучасного підприємства
Код дисципліни
ВК 2.03.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Уміння продемонструвати знання та розуміння основних фактів, концепцій, правил та теорій, пов’язаних з професійною діяльністю спрямованої на створення умов для обміну інформацією на відстані, її оброблення та зберігання, в тому числі технологічні системи й технічні засоби які забезпечують надійне та якісне передавання, приймання, оброблення та зберігання різноманітних знаків, сигналів, письмового тексту, зображень, звуків оптичними, електропровідними, радіо та іншими системами, що передбачає застосування певних теорій та методів відповідної науки і характеризується комплексністю та невизначеністю умов; вміти визначати та застосовувати у професійній діяльності методик проведення випробувань інформаційно-телекомунікаційних мереж, телекомунікаційних та радіотехнічних систем на відповідність вимогам вітчизняних та міжнародних нормативних документів;
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати, розуміти і застосовувати професійні стандарти і інші нормативно-правові документи в галузі інформаційної та кібербезпеки. Знати, розуміти, аналізувати, вибирати, кваліфіковано застосовувати засоби забезпечення інформаційної безпеки і цілісності даних відповідно до розв’язуваних прикладних завдань. Володіти навичками роботи в Windows та Linux середовищах, у тому числі в командному рядку цих операційних систем. Володіти навичками оцінки стану захищеності інформаційно-комунікаційної системи підприємства
Зміст навчальної дисципліни
У рамках дисципліни «Інформаційна та кібербезпека сучасного підприємства» розглядаються питання забезпечення безпеки інформації та створення надійної системи кібербезпеки підприємства. Визначаються основні завдання та джерела загроз інформаційній безпеці, технології забезпечення інформаційної та кібернетичної безпеки підприємства. Під час виконання практичних завдань студенти набувають навичок побудови архітектури інформаційно-комунікаційної системи підприємства, оцінки рівня її захищеності від актуальних загроз та розробки рекомендацій щодо удосконалення системи захисту на базі використання сучасних технологій.
Рекомендована та необхідна література
1. ДСТУ ISO/IEC 27002:2015 Інформаційні технології. Методи захисту. Звід практик щодо заходів інформаційної безпеки (ISO/IEC 27002:2013; Cor 1:2014, IDT). 2. ДСТУ ISO 19011:2012 Настанови щодо здійснення аудитів систем управління (ISO 19011:2011, IDT). 3. ISO/IEC TR 27019:2013 Information technology — Security techniques — Information security management guide lines based on ISO/IEC 27002 for process control systems specific to the energy utility industry (Інформаційні технології. Методи захисту. Настанова щодо менеджменту інформаційної безпеки на основі ISO/IEC 27002 для систем керування процесами в індустрії енергетичних сервісних програм).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення запланованих результатів навчання визначається за результатами: - семестрове оцінювання: - поточний контроль шляхом перевірки викладачем та захисту студентом результатів виконання завдань під час занять та самостійної роботи поза заняттями; - письмові модульні контрольні роботи; - підсумкове оцінювання: - семестровий контроль у формі екзамену. 1. семестрове оцінювання роботи студента – бали накопичуються протягом семестру - максимум 60 балів, мінімум 36 балів. 2. письмова підсумкова комплексна контрольна робота (ППККР) – екзамен - максимальна оцінка дорівнює 40 балів (40% підсумкової оцінки), мінімум 24 бали. Сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів. Для позитивної оцінки за дисципліну студент має за семестрове оцінювання та екзамен сумарно набрати не менше 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни