Захист електронного документообігу

Освітня програма: Кібербезпека (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Захист електронного документообігу
Код дисципліни
ВК 2.02.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Використовувати результати самостійного пошуку, аналізу та синтезу інформації з різних джерел для ефективного рішення спеціалізованих задач професійної діяльності; діяти на основі законодавчої та нормативно-правової бази України та вимог відповідних стандартів, у тому числі міжнародних в галузі інформаційної та /або кібербезпеки; вирішувати завдання захисту програм та інформації, що обробляється в інформаційно-телекомунікаційних системах програмно-апаратними засобами та давати оцінку результативності якості прийнятих рішень; забезпечувати функціонування спеціального програмного забезпечення, щодо захисту інформації від руйнуючих програмних впливів, руйнуючих кодів в інформаційно-телекомунікаційних системах; виконувати впровадження та підтримку систем виявлення вторгнень та використовувати компоненти криптографічного захисту для забезпечення необхідного рівня захищеності інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання англійської мови на базовому рівні, термінології в області інформаційної безпеки та кібербезпеки, національну та міжнародну нормативно-правову базу в сфері захисту інформації, технології криптографічного захисту інформації, яка обробляється в інформаційно-комунікаційних системах, принципи функціонування комплексу засобів захисту операційних систем Windows та Linux. Володіти навичками роботи в Windows та Linux середовищах, у тому числі в командному рядку цих операційних систем.
Зміст навчальної дисципліни
У рамках дисципліни «Захист електронного документообігу» розглядається та порівнюється досвід вітчизняних напрацювань на державному рівні в сфері законодавства та надання послуг державою в сфері електронного документообігу. Проаналізовано міжнародний досвід розвитку систем автоматизації електронного документообігу та їх застосування у комерційному секторі. Розглянуто технології захисту систем електронного документообігу. Під час практичних завдань студенти набувають навичок в побудові та керуванні робочими або бізнес-процесами, освоюють систему з керування контентом підприємства. Мета дисципліни - надання студентам теоретичних знань та практичних навичок з побудови та адміністрування систем електронного документообігу та систем їх захисту.
Рекомендована та необхідна література
1. Про електронні документи та електронний документообіг: Закон України від 22 травня 2003 р. №851-IV- 2018. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ru/851-15 2. Постанова Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 357 Київ. Деякі питання організації електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів 3. Наказ Міністерства юстиції України від 11.11.2014за № 1886/5 "Про затвердження Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання" [Електронний ресурс]. – Режим доступу: zakon.rada.gov.ua/go/z1421-14 4. ДСТУ 2732:2004. Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://document.ua/dilovodstvo-i-arhivna-sprava_-termini-ta-viznachennjaponjat-nor13962.html 5. Кузнецов О.О. Захист інформації в інформаційних системах: навч. посіб. Х.: ХНЕУ, 2015. – 510с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення запланованих результатів навчання визначається за результатами: - семестрове оцінювання: - поточний контроль шляхом перевірки викладачем та захисту студентом результатів виконання завдань під час занять та самостійної роботи поза заняттями; - письмові модульні контрольні роботи; - підсумкове оцінювання: - семестровий контроль у формі екзамену. 1. семестрове оцінювання роботи студента – бали накопичуються протягом семестру - максимум 60 балів, мінімум 36 балів. 2. письмова підсумкова комплексна контрольна робота (ППККР) – екзамен - максимальна оцінка дорівнює 40 балів (40% підсумкової оцінки), мінімум 24 бали. Сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів. Для позитивної оцінки за дисципліну студент має за семестрове оцінювання та екзамен сумарно набрати не менше 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни