Кібернетична безпека підприємства

Освітня програма: Мережеві та інтернет технології

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Кібернетична безпека підприємства
Код дисципліни
ОК 30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Аналізувати, аргументувати, приймати рішення при розв’язанні спеціалізованих задач та практичних проблем телекомунікацій та радіотехніки, які характеризуються комплексністю та неповною визначеністю умов.Застосовувати результати особистого пошуку та аналізу інформації для розв’язання якісних і кількісних задач подібного характеру в інформаційно-комунікаційних мережах, телекомунікаційних і радіотехнічних системах. Визначати та застосовувати у професійній діяльності методики випробувань інформаційно-телекомунікаційних мереж, телекомунікаційних та радіотехнічних систем на відповідність вимогам вітчизняних та міжнародних нормативних документів. Вміти оцінити ефективність впровадження перспективних засобів та систем захисту, технологій, що використовується при створенні систем інформаційної та кібернетичної безпеки сучасного підприємства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи системного аналізу та синтезу, канали витоку інформації в інфокомунікаційних системах. Володіти елементарними навичками створення моделей складних систем. Володіти основними теоретичними положеннями стосовно планування технологічних процесів та проектування складних систем.
Зміст навчальної дисципліни
В сучасному підприємстві, створення, зберігання та авторизована передача інформації відіграють вирішальну роль. Переважна більшість цієї інформації функціонує в кібернетичному просторі і існує велика кількість дієвих осіб, які прагнуть отримати до неї неавторизований доступ. Виходячи з цього, організація кібернетичного захисту на підприємстві набуває надзвичайної важливості і виходить на передній план його діяльності. Дисципліна присвячена вивченню підходів, методів, принципів та отриманню практичних навичок організації кібернетичному захисту інформації на підприємстві для підготовки студентів до належного виконання своїх посадових обов’язків в компаніях, підприємствах та інститутах телекомунікаційного та інформаційного сектору держави.
Рекомендована та необхідна література
1. Бурячок В. Л. Інформаційний та кіберпростори: проблеми безпеки, методи та засоби боротьби. [Підручник]. / В.Л. Бурячок, Г.М. Гулак, В.Б. Толубко. – К. : ТОВ «СІК ГРУП УКРАЇНА», 2015. – 449 с. 2. Бурячок В.Л., Толюпа С.В., Аносов А.О., Козачок В.А., Лукова-Чуйко Н.В. Системний аналіз та прийняття рішень в інформаційній безпеці: підручник. /В.Л. Бурячок, С.В. Толюпа, А.О. Аносов, В.А. Козачок, Н.В. Лукова-Чуйко/ –К.:ДУТ, 2015. – 345 с. 3. Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 45, с.403. 4. Плющ О. Г. Метод підвищення характеристик телекомунікаційного каналу шляхом комплексного використання псевдовипадкових кодових послідовностей / О. Г. Плющ // Наукоємні технології. – 2020. – № 4. – С. 460-469.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється упродовж семестру. Оцінювання студентів впродовж семестру здійснюється з усіх видів робіт. Загальний бал за семестр утворюється як оцінка відповідей на лекціях та практичних заняттях, яка складає максимум 60 балів, оцінка за виконання завдань для самостійної роботи, яка складає максимум 30 балів та оцінка за виконання індивідуального завдання, що складає максимум 10 балів. При отриманні підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни