Об'єктно-орієнтоване програмування

Освітня програма: Мережеві та інтернет технології

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Об'єктно-орієнтоване програмування
Код дисципліни
ВБ 2.1.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Вміти застосовувати знання в галузі інформатики й сучасних інформаційних технологій, обчислювальної і мікропроцесорної техніки та програмування, програмних засобів для розв’язання спеціалізованих задач та практичних проблем у галузі професійної діяльності. Мати здатність брати участь у створенні прикладного програмного забезпечення для елементів (модулів, блоків, вузлів) телекомунікаційних систем, інфокомунікаційних, телекомунікаційних мереж, радіотехнічних систем та систем телевізійного й радіомовлення тощо. Вміти виділити головне, аргументувати, здійснювати самоконтроль, планувати свою професійну діяльність, організувати робоче місце. Вміти створювати адекватні моделі об’єктів дослідження з метою оптимізації процесів моделювання та проектування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основ теорії множин, комп’ютерної логіки, теорії складності алгоритмів, принципів структурного та процедурного програмування, принципів проектування та реалізації алгоритмів для вирішення прикладної задачі, принципів та підходів у тестуванні програмного забезпечення. Володіння елементарними навичками проектування алгоритмів для вирішення прикладних задач; реалізації алгоритмів однією з мов програмування, яка підтримує концепцію парадигмою об’єктно-орієнтованого програмування; відлагодження програм; роботи з операційними системами сімейства Windows або сімейства Unix або MacOS, встановлення і налаштування програмних додатків у них; використання систем контролю версіями; проектування та написання модульних тестів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Об’єктно-орієнтоване програмування» знайомить студентів з парадигмою об’єктно-орієнтованого програмування та її основними поняттями і принципами, зокрема інкапсуляція, наслідування, поліморфізм, абстракція, а також акцентує увагу на вивченні особливостей реалізації ООП в різних мовах програмування (Python, Java, C++). Значна увага при вивченні дисципліни приділяється процесам аналізу та проектування програмних систем у концепції ООП, паттернам проектування та антипаттернам. В якості засобу опису моделі програмної системи використовується уніфікована мова об'єктно-орієнтованого моделювання UML (Unified Modeling Language). Під час вивчення дисципліни розглядаються правила опису предметної області засобами UML, особливості проектування різних видів діаграм (діаграма варіантів використання, діаграма класів, діаграма взаємодії, діаграма послідовності та інші) і їх призначення при проектуванні програмної системи. Дана дисципліна формує у студентів практичні вміння та навички проектування програмних систем у концепції ООП засобами UML та реалізації програмних систем у стилі ООП однією з мов програмування, яка підтримує концепцію ООП.
Рекомендована та необхідна література
1. Booch G. Object-oriented analysis and design: with applications. 2nd edition [Online] / Addison-Wesley, 1998. – 544p. – Available at: http://www.cvauni.edu.vn/imgupload_dinhkem/file/pttkht/object-oriented-analysis-and-design-with-applications-2nd-edition.pdf 2. Unified Modeling Language UML® v. 2.5.1 [Online] / Object Management Group® (OMG®) – Available at: https://www.omg.org/spec/UML/ 3. Дацун Н.М. Об’єктно-орієнтоване програмування: навчальний посібник для студентів спеціальності «Програмна інженерія». – Донецк: ДонНТУ, 2014. – 205 с. 4. Дудзяний І.М. Об’єктно-орієнтоване моделювання програмних систем: Навчальний посібник. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2007. - 108 с. 5. Креневич А.П. Python у прикладах і задачах. Частина 2. Об’єктно-орієнтоване програмування. Навчальний посібник – К.: ВПЦ "Київський Університет", 2020. – 152 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Предмет інтегрує різні види робіт, включаючи самостійну роботу. Лабораторні та практичні роботи студент зобов’язаний захистити, виконавши індивідуальне завдання під час заняття і продемонструвавши результат викладачу. Оцінка за роботу залежить від правильності виконання індивідуального завдання. Для контролю самостійної роботи студентів і мотивації їх пізнавальної діяльності впродовж семестру на кожному лекційному та лабораторному занятті проводиться поточне бліц-опитування або міні-КР (поточний контроль), під час яких відповіді студентів оцінюються відповідними балами у залежності від складності запитання. Упродовж семестру, після завершення вивчення відповідних тем (змістовних частин), проводиться контрольне тестування або письмова контрольна робота. До поточного контролю у такій формі студент зобов’язаний підготуватися заздалегідь, на поточний контроль виноситься матеріал лекцій та лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни