Теорія алгоритмів
Освітня програма: Мережеві та інтернет технології
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Теорія алгоритмів
Код дисципліни
ОК 9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Вміти застосовувати знання й розуміння (основних фактів, правих, концепцій та теорій, пов’язаних з обміном інформацією на відстані, її обробкою та зберіганням) для розв’язання якісних та кількісних задач подібного характеру в інформаційно-комунікаційних мережах, телекомунікаційних та радіотехнічних системах.
Знати головні аспекти використання терміногології галузі телекомунікацій та радіотехніки.
Вміти виділити головне, аргументувати, здійснювати самоконтроль, планувати свою професійну діяльність, організувати робоче місце.
Вміти пояснювати та відтворювати принципи побудови й функціонування апаратно-програмних комплексів систем керування та технічного обслуговування і їх застосування в інформаційно-комунікаційних мережах, телекомунікаційних та радіотехнічних системах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати поняття алгоритму, види алгоритмів, властивості алгоритму; принципи структурного та процедурного програмування.
Знання основ лінійної алгебри, математичного аналізу, комп’ютерної логіки.
Володіння елементарними навичками проектування та створення програм для вирішення прикладних задач, відлагодження програм.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Теорія алгоритмів» знайомить студентів з поняттями аналіз алгоритму та складність алгоритму, розглядає різні види складності алгоритмів і дозволяє здобувачам набути необхідних знань для проведення аналізу алгоритму в контексті часової та просторової складності. Значна увага при вивченні дисципліни приділяється різним структурам даних, в тому числі динамічним, способам їх організації у пам’яті комп’ютера та алгоритмам їх обробки. У рамках дисципліни також розглядаються різноманітні алгоритми обробки даних, такі як пошук даних, сортування, алгоритми на графах та ін. В якості інструменту для вивчення алгоритмів та структур даних вибрано мову програмування С++, що дозволяє студентам здобути практичні навики роботи з компільованою мовою програмування із статичною типізацією. Під час вивчення дисципліни особлива увага приділяється алгоритмам на графах як основним для розуміння функціонування, аналізу та проектування мереж. Дана дисципліна формує у студентів практичні вміння та навички розробки різноманітних алгоритмів для вирішення прикладних задач із використанням абстрактних структур даних, критичного аналізу розроблених ними алгоритмів.
Рекомендована та необхідна література
1. Вергунова І.М. Побудова та аналіз алгоритмів.Лекції. – Вінниця: ТВОРИ, 2020. – 164 с.
2. Коротєєва Т.О. Алгоритми та структури даних: навч. посібник/ Т.О. Коротєєва. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. – 280с.
3.Костів О. Структури даних: Навчальний посібник. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2005. – 146с.
4. Креневич А.П. Алгоритми і структури даних. Підручник. – К.: ВПЦ "Київський Університет", 2021. – 200 с.
5. Ткачук В.М. Алгоритми i структура даних: Навчальний посiбник / В.М.Ткачук. - Iвано-Франкiвськ: Видавництво Прикарпатського нацiонального унiверситету iменi Василя Стефаника, 2016.-286 с.
6. Knuth D.E. The art of computer programming: Fundametals algorithms, Volume 1. Third edition. – Addison-Wesley Professional, 1997. – 664 p.
7. Knuth D.E. The art of computer programming: Seminumerical Algorithms, Volume 2. Third edition. – Addison-Wesley Professional, 2014. – 784 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Предмет інтегрує різні види робіт, включаючи самостійну роботу. Лабораторні роботи студент зобов’язаний захистити, виконавши індивідуальне завдання під час заняття і продемонструвавши результат викладачу. Оцінка за роботу залежить від правильності виконання індивідуального завдання. Для контролю самостійної роботи студентів і мотивації їх пізнавальної діяльності впродовж семестру на кожному лекційному та лабораторному занятті проводиться поточне бліц-опитування або міні-КР (поточний контроль), під час яких відповіді студентів оцінюються відповідними балами у залежності від складності запитання. Упродовж семестру, після завершення вивчення відповідних тем (змістовних частин), проводиться контрольне тестування або письмова контрольна робота. До поточного контролю у такій формі студент зобов’язаний підготуватися заздалегідь, на поточний контроль виноситься матеріал лекцій та лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни