Основи програмування

Освітня програма: Мережеві та інтернет технології

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Основи програмування
Код дисципліни
ОК 21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Мати навички оцінювання, інтерпретації та синтезу інформації та даних.Уміння поєднувати обчислювальні навички: аналіз помилок, оцінювання порядку величин, коректне використання одиниць. Вміти працювати з інформацією: знаходити, оцінювати й використовувати інформацію з різних джерел, необхідну для вирішення професійних завдань, включаючи відтворення інформації через електронний пошук. Уміння проводити практичну роботу по математичному моделюванню систем і процесів на комп’ютерах з використанням сучасних програмних середовищ..
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Немає
Зміст навчальної дисципліни
При підготовці фахівців спеціальності телекомунікація та радіотехніка особлива увага приділяється вивченню сучасного програмного забезпечення. Для спеціалістів даного напрямку виникає потреба володіння сучасними мовами програмування. Дисципліна передбачає вивчення мови програмування Python та формування навичок написання програм та модулів. Вивчаються основні відомості про засоби та методи програмування мовою Python, яка є універсальною інтерпретованою, об'єктно-орієнтованою мовою програмування високого рівня, що розвивається у відкритих вихідних кодах на багатьох платформах і надається безкоштовно для загального користування
Рекомендована та необхідна література
1. Lutz, Mark (2013). Learning Python (5th ed.). O'Reilly Media. ISBN 978-0-596-15806-4. 2. Summerfield, Mark (2009). Programming in Python 3 (2nd ed.). Addison-Wesley Professional. ISBN 978-0-321-68056-3. 3. Креневич А. П. Python у прикладах і задачах. Частина 1. Структурне програмування Навчальний посібник із дисципліни "Інформатика та програ- мування" [Електронний ресурс] / А. П. Креневич. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: www.matfiz.univ.kiev.ua/books. 4. Rubio D. Beginning Django: Web Application Development and Deployment with Python, Apress, Berkeley, CA, 2017 - 593 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лаборатрні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами написання письмових контрольних робіт, виконання лабораторних та самостійних робіт. Студенти повинні виконати 8 лабораторних робіт (до 40 балів) та написати дві контрольні роботи (до 20 балів). Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться письмові контрольні роботи (до 20 балів) із тестовими або відкритими питаннями та практичними завданнями. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 60 балів за 100-бальною шкалою.Форма оцінювання дисципліни - іспит. Якщо студент під час здачі іспиту отримав менше ніж 24 бали, то йому ставиться «незадовільно», а набрані бали не зараховуються. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж пороговий мінімум (36 балів), для одержання допуску до іспиту обов’язковими є виконання та захист запланованих лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни