Об’єктно-орієнтований аналіз та проектування 2022

Освітня програма: Комп'ютерні науки (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Об’єктно-орієнтований аналіз та проектування 2022
Код дисципліни
ВК 2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР 18.2. Застосовувати сучасні технології автоматизації аналізу, проектування та розробки складних об'єктів та систем на різних етапах їх життєвого циклу.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти виконувати аналіз простих задач для визначення структури вхідної та вихідної інформації, вибору типів та структур даних, методів та алгоритмів їх обробки, розробляти програми мовами високого рівня для реалізації поставленої задачі. Володіти елементарними навичками роботи в будь-якому інструментальному середовищі розробки програм.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни «Об’єктно-орієнтований аналіз та проектування» студенти знайомляться з об’єктно-орієнтованою технологією розробки програмного забезпечення (об’єктно-орієнтований аналіз предметної області, об’єктно-орієнтоване проектування); теоретичними та практичними аспектами застосування мови UML на різних етапах розробки програм; практичним застосуванням шаблонів проектування (GRASP, GoF, SOLID); сучасними case-засобам розробки об’єктно-орієнтованого програмного забезпечення. Дисципліна спрямована на формування у студентів здатності проектувати та розробляти програмне забезпечення із застосуванням об’єктно-орієнтованого підходу з відповідними моделями, методами обчислень, структурами даних і механізмами управління..
Рекомендована та необхідна література
1. Booch Grady Object-oriented analysis and design with applications / Grady Booch...[et al.]. — 3rd ed. 2. Larman Craig. Applying UML and patterns, 3rd edition 3. Gamma Erich, Helm Richard, Johnson Ralph, Vlissides John. Design patterns: elements of reusable object-oriented software, 2nd edition
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру студенти виконують лабораторні робити та презентують результати їх виконання перед аудиторією, також проводяться дві письмові контрольні роботи. За попередньою згодою викладача студенту можуть бути зараховані результати навчання, підтверджені сертифікатами онлайн платформи Coursera, як частини лабораторних робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 100 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку: залік виставляється студенту за результатами роботи впродовж семестру як сума балів за всіма, успішно оціненими, результатами навчання і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для отримання заліку обов’язковим є виконання всіх лабораторних робіт (мінімальна оцінка – 48 балів, максимальна – 80 балів), написання контрольних роботи (мінімальна оцінка - 12 балів, максимальна – 20 балів). При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни