Системний аналіз

Освітня програма: Комп'ютерні науки (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Системний аналіз
Код дисципліни
ОК 26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР1. Застосовувати знання основних форм і законів абстрактно-логічного мислення, основ методології наукового пізнання, форм і методів вилучення, аналізу, обробки та синтезу інформації в предметній області комп'ютерних наук. ПР8. Використовувати методологію системного аналізу об’єктів, процесів і систем для задач аналізу, прогнозування, управління та проектування динамічних процесів в макроекономічних, технічних, технологічних і фінансових об’єктах. ПР15. Застосовувати знання методології та CASE-засобів проектування складних систем, методів структурного аналізу систем, об'єктно-орієнтованої методології проектування при розробці і дослідженні функціональних моделей організаційно-економічних і виробничо-технічних систем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Немає
Зміст навчальної дисципліни
Системні дослідження ─ галузь наукової діяльності, яка інтенсивно розвивається і є одним з найбільш результативних проявів інтеграційних тенденцій в науці. Опанування курсу дозволить застосовувати методи опису складних об'єктів з системних позицій; формалізувати проблемну ситуацію в системну задачу; застосовувати системні методи моделювання для аналізу та синтезу складних систем; представляти знання про структуру системи за допомогою сучасних CASE-засобів. Вивчення дисципліни спрямоване на формування у студентів здатності до системного бачення та подання задач ІТ-галузі на основі використання базових понять теорії систем, системного аналізу та системного підходу; здатності до аналізу та функціонального моделювання бізнес-процесів, роботи із сучасними інструментальними засобами структурного, функціонального, інформаційного опису систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Бех В. П., Туленков М. В. Теорія систем і системний аналіз в управлінні : підручник. – Київ : Інтерсервіс, 2021. – 679 с. 2. Теорія систем і системний аналіз: навчальний посібник / за заг. ред. Балтовського О.А. Одеса: РВВ ОДУВС, 2021. – 156 с 3. Alan Dennis, Barbara Wixom, Roberta M. Roth Systems Analysis and Design, Wiley; 6th edition (November 17, 2020) – 544 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал за семестр утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 60 балів за 100-бальною шкалою; завершується дисципліна екзаменом. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться КР1, КР2 письмові контрольні роботи із тестовими та відкритими питаннями, практичними завданнями. Всі лабораторні та самостійні роботи є обов’язковими до виконання. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів. Максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом на екзамені - 40 балів за 100- бальною шкалою. Якщо студент під час здачі екзамену отримав менше ніж 24 бали, то йому ставиться «незадовільно», а набрані бали не зараховуються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни