Науково-дослідницький практикум за спеціалізацією
Освітня програма: Гідрогеологія
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Науково-дослідницький практикум за спеціалізацією
Код дисципліни
ВК 1.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
11
Результати навчання
Знати основні етапи науково-дослідної роботи, основні способи організації складних структур даних, специфіку представлення геологічних даних та організацію доступу до них, особливості реалізації складних гідрогеологічних та інженерно-гелогічних моделей, особливості підготовки результатів науково-дослідної роботи до апробації та звітності. Вміти визначати необхідні дані, форми їх подачі для вирішення поставлених завдань; творчо реалізовувати розв’язання наукових завданнь відповідно до визначеної мети; обгрунтовувати доцільність використання різних методик для досягнення поставленої мети, представляти отриманні результати у відповідності до вимог чинного законодавства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати знання з гідрогеологічного та інженерно-геологічного моделювання, просторового аналізу та моделюванню гідрогеологічних та інженерно-геологічних процесів на основі ГІС, плануванню та аналізу наукового експерименту. Володіти навичками роботи з сучасними засобами моделювання та ГІС.
Зміст навчальної дисципліни
Відбувається ознайомлення студентів з основами наукової роботи, оволодіння сучасною методологією та методами наукових досліджень Студенти знайомляться з
етапами розробки алгоритмів розв’язання наукових задач, їх представлення та оцінки. Вони включають постановку і розв’язок теоретичних та прикладних задач оцінки запасів підземних вод, оцінки складності інженерно-геологічних умов. Вивчаються принципи організації сценаріїв та їх реалізація у наукових задачах.
Рекомендована та необхідна література
1.ДСТУ 4068-2002 «Документація. Звіт про геологічне вивчення надр. Загальні вимоги до побудови, оформлення та змісту» – К.: Держстандарт України, 2002.– 39 с.
2.ДСТУ 3008-95 «Документація, звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення». – К.: Держстандарт України, 1995. – 38 с.
3.Рудько Г.І. Ресурси геологічного середовища та екологічна безпека техноприродних геосистемю- К.:ЗАТ «НІЧЛАВА», 2006.-480с.
4.Шестопалов В.М., Коржнев М.М., Вижва С.А. Екогеологія України: навчальний посібник. – ВПЦ «Київський університет».-2011-671с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лабораторні заняття, самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль передбачає реалізацію двох науково-дослідних проектів та виконання лабораторних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового заліку. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Студент не допускається до підсумкового оцінювання, якщо під час семестру набрав менше 40 балів. Протягом семестру студент може набрати від 48 до 80 балів. Під час заліку студент може отримати від 12 до 20 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Оксана
Василівна
Диняк
Гідрогеології та інженерної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрогеології та інженерної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"