Екологічна гідрогеологія

Освітня програма: Гідрогеологія

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Екологічна гідрогеологія
Код дисципліни
ВК 1.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати нормативно-правову базу, що регламентує якість, вивчення та практичне використання питних, технічних та мінеральних підземних вод в Україні та ЕС; методи оцінки стану еколого-гідрогеологічних умов; методи прогнозування змін еколого-гідрогеологічних умов. Вміти оцінювати стан та встановлювати тенденції змін еколого-гідрогеологічних умов території.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати знання з гідрогеології, гідрогеохімії, оцінки запасів підземних вод
Зміст навчальної дисципліни
Студенти отримують знання про вплив природних та техногенно змінених гідрогеологічних умов на біосферу (передусім на людину); про гідрогеологічні аспекти зміни властивостей геологічного середовища під впливом людської діяльності; про принципи прогнозування та профілактичні заходи щодо впливу на підземні води; про стратегію геологічного вивчення та практичного використання підземних вод.
Рекомендована та необхідна література
1. Екологічна гідрогеологія: підручник / За ред. М.М. Коржнева – Київ: ВПЦ «Київський університет». – 2005. – 257 с. 2. Інструкція про зміст, оформлення та порядок подання до Державної комісії України по запасах корисних копалин матеріалів геолого-економічної оцінки родовищ питних і технічних підземних вод. – К.: Державна комісія України по запасах корисних копалин при Міністерстві екології та природних ресурсів України, 2003. – 57 с. 3. Методичні вказівки щодо порядку техніко-економічного обґрунтування балансової належності експлуатаційних запасів родовищ питних і технічних підземних вод. - К.: Державна комісія України по запасах корисних копалин при Міністерстві охорони навколишнього середовища України, 2010. – 20 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні і практичні заняття, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Контроль передбачає виконання індивідуальної практичної роботи та проведення 2 письмових контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Студент не допускається до підсумкового оцінювання, якщо під час семестру набрав менше 20 балів. Протягом семестру студент може набрати від 36 до 60 балів. Під час іспиту студент може отримати від 24 до 40 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрогеології та інженерної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"