Комплексний аналіз геолого-геофізичної інформації

Освітня програма: Геофізика

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Комплексний аналіз геолого-геофізичної інформації
Код дисципліни
ОК. 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Основні визначення та процедури комплексного аналізу Алгоритми прямих задач гравіметрії та магнітометрії та їх якісну інтерпретацію Суть обернених задач гравіметрії та магнітометрії та прийоми кількісної інтерпретації даних Алгоритми прямих задач електрометрії та їх пометодну якісну інтерпретацію Суть обернених задач електрометрії та їх кількісну інтерпретацію Основні способи якісної та кількісної інтерпретації сейсмічної інформації Комплексну інтерпретацію геофізичних полів при вирішенні різнопланових задач Геоінформаційні системи і технології комплексного аналізу та інтерпретації геолого-геофізичної інформації Вміти інтерпретувати якісно та кількісно та описувати результати комплексної інтерпретації фізичних полів, пояснювати їх зв’язок з геологічними об’єктами
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теоретичних основ базових геофізичних методів. 2. Знання основ математичного аналізу, інтегрального та диференціального числення, методів математичної статистики.. 3. Володіння навичками роботи з персональним комп’ютером і сучасним програмним забезпеченням
Зміст навчальної дисципліни
В програмі дисципліни основна увага приділяється вивченню можливостей застосування аналізу та інтерпретації даних комплексу польових геолого-геофізичних досліджень для вирішення прикладних задач галузі, а також сучасним автоматизованим комп’ютерним комплексам сучасної обробки та інтерпретації спостережених даних. Розглядаються підходи до розв’язку прямих та обернених задач геофізики, основні прийоми якісної та кількісної інтерпретації інформації як пометодно, так і за комплексом геофізичних методів, які пояснюються на реальних прикладах. До розгляду включено загальні принципи постановки геофізичних задач, шляхи їх реалізації та ефективність.
Рекомендована та необхідна література
1. Гура К. О., П. І. Грищук. Інтерпретація магнітних аномалій в автоматизованому режимі: Навчальний посібник. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2000. – 153 с. http://www.geol.univ.kiev.ua/lib/int_mag_anoms.zip. 2. Безродний Д.А., Гравіметрія. Теоретичні основи гравіметрії. http://www.geol.univ.kiev.ua/lib/gravimetriya1.pdf. 3. Вижва С.А., Продайвода Г.Т., Кузьменко П.М. AVO-аналіз та інверсія сейсмічних даних. – Київ, Геологічний факультет, КНУ імені Тараса Шевченка, 2014. - 262 с. 4. Анікеєв, С. Г. Геологічна інтерпретація геофізичних даних: практикум / С. Г. Анікеєв. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2020. – 75 с. 5. Анікеєв,С.Г. Автоматизовані системи комплексної інтерпретації гравімагнітометричних матеріалів: лаб. практикум / С. Г. Анікеєв. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2011. – 45 с. 6. Медведев М.Г., Пащенко І.О. Теорія ймовірності та математична статистика. Підручник – Київ, Ліра, 2008. - 536с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні та практичні заняття та самостійна робота здобувачів.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі, використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення двох письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Дмитро Анатолійович Безродний
Геофізики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геофізики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"