Територіально-інформаційна система

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Територіально-інформаційна система
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру. Використовувати методи і технології землевпорядного проектування, територіального та господарського землеустрою, планування використання та охорони земель, кадастрових знімань та ведення державного земельного кадастру. Володіти технологіями і методиками планування і виконання геодезичних, топографічних і кадастрових зйомок та комп’ютерного оброблення результатів зйомок в геоінформаційних системах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенту необхідно мати базові навички володіння програмними середовищами для створення ГІС-проектів.
Зміст навчальної дисципліни
Даний курс сприяє формуванню необхідного світогляду студентів щодо сучасних тенденцій використання територіально-інформаційних систем при оцінюванні земель та нерухомого майна. Лекційні та практичні заняття надають можливість отримати необхідні знання для поняття основних типів територіально-інформаційних систем, їх функціональності та структури, визначення поняття інформації в цілому та властивостей. Важливим аспектом є оволодіння інформацією та набуття вміння студентів проводити математичний аналіз моделі та прогнозувати отриманий результат з використанням територіально-інформаційних систем. Дисципліна спрямована на управління інформацією, що стосується території, інтегруючи просторовий компонент (топографічну базу даних, ортофотоплани, кадастрові карти, плани територіального управління, управління практикою будівництва тощо) з різними базами даних, які використовуються при оцінці землі та нерухомого мана.
Рекомендована та необхідна література
1. Інформаційні системи в землеустрої: навч. посібник. Част.1 /Укл. В.Р. Черлінка, Р.І.Беспалько, І.І. Казімір. – Чернівці; Чернівецький нац. ун-т, 2010. – 88 с. 2. Інформаційні системи в землеустрої: навч. посібник. Част.2 /Укл. В.Р. Черлінка, Р.І.Беспалько, І.І. Казімір. – Чернівці; Чернівецький нац. ун-т, 2010. – 92 с. 3. Лагоднюк О. А., Бухальська Т. В., Янчук О. Є. ГІС в кадастрових системах. Лабораторний практикум. Навч. посібник. – Рівне: НУВГП, 2013. – 218 с. 4. Управління земельними ресурсами. Т3. Кадастрова діяльність та інформаційні системи/ А.с. Попов, А.О. Луньов, С.Г. Могильний, Д.Ю. Гавриленко, А.А. Шоломицький – TEMPUS IV, 2012. – 447с. 5. Черняга П.Г. Навчальний модуль «Державний земельний кадастр» (Методичний посібник). -„Львівська політехніка”, Київ, 2010.- 123с. 6. Черняга П.Г. Навчальний модуль «Інформаційні технології в системі органів земельних ресурсів» (Методичний посібник). -„Львівська політехніка”, Київ, 2010.- 110с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні та практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 14 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 2 модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни