Геоінформаційні системи в земельному кадастрі

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Геоінформаційні системи в земельному кадастрі
Код дисципліни
ОК 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Використовувати методи і технології землевпорядного проектування, територіального та господарського землеустрою, планування використання та охорони земель, кадастрових знімань та ведення державного земельного кадастру. Розробляти проекти землеустрою із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем і цифрової фотограмметрії. Володіти методами ГІС в управлінні проектами та територіями, з врахуванням впливу низки умов соціально-економічного, екологічного, ландшафтного, природо-охоронного характеру та інших чинників. Володіти методами організації топографо-геодезичного і землевпорядного виробництва від польових вимірювань до менеджменту та реалізації топографічної та землевпорядної продукції на основі сучасних комп’ютерних технологій з необхідним програмним ГІС-забезпеченням.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи ведення Державного земельного кадастру методи математичної обробки інформації та правові засади використання земель та основи ГІС.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни студенти набувають теоретих знань та практичних навичок з застосування сучасних геоінформаційних систем для розвитку і ведення Державного земельного кадастру, що є необхідним для ефективного управління земельними ресурсами, ведення земельної статистики, землеустрою, регулювання земельних відносин, підтримки податкової та інвестиційної політики держави, розвитку ринку землі і обґрунтування розмірів плати за землю. Предметом дисципліни є теоретичні, правові, технічні та технологічні засади ведення Державного земельного кадастру із застосуванням геоінформаційних систем, інтегрування інформації до існуючої бази даних ДЗК.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 №3613-VI. 3.1.2. Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 1 липня 2004 року N 1952-IV. 2. Закон України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» від 23.12.1998 № 353-XIV; 3.1.4. Постанова Кабінету Міністрів України: «Про порядок ведення державного земельного кадастру» від 17.10.2012 №1051; 3. Стандарт Держкомзему СОУ ДКЗР 0032632-012:2009 «Оцінка земель. Правила розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів» 11 листопада 2009. 4. Козлова Т.В. ГІС в кадастрових системах: навчальний посібник / Т.В. Козлова, С.О. Шевченко. – К., 2013. 5. Козлова Т.В. ГІС в кадастрових системах. Методичні рекомендації до виконання курсової роботи для студентів спеціальностей 7/8.070904 «Землевпорядкування і кадастр» / Т.В. Козлова, С.О. Шевченко. – К., 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. На протязі семестру передбачено виконання 6 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту. Студент не допускається до підсумкового оцінювання якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Під час іспиту студент відповідає на три теоретичні питання. Максимальна оцінка на іспиті 40 балів, рубіжна оцінка 24 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту є обов’язковим. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни