Моделювання родовищ корисних копалин

Освітня програма: Геологія (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Моделювання родовищ корисних копалин
Код дисципліни
ОК 9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об'єктів верхньої частини земної кори та її осадового шару зокрема. Розробляти, керувати та управляти проектами в науках про Землю, оцінювати і забезпечувати якість робіт. Знати сучасні методи дослідження верхньої Землі та її геосфер і вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності. Розробляти та впроваджувати механізми територіального менеджменту, геопланування, здійснювати моніторинг регіонального розвитку, складати плани та програми. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в галузі геоінформатики. Застосовувати освітні технології та методи викладання геоінформатики у закладах освіти.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів геологічного циклу з базовими знаннями структурної геології, стратиграфії, геофізики. 2. Володіти початковими навичками роботи з електронними таблицями, геоінформаційними системами.
Зміст навчальної дисципліни
Відбувається ознайомлення з основами моделювання родовищ вуглеводнів на прикладі інтерпретаційної системи Schlumberger Petrel. Вивчаються основні джерела даних для побудови структурно-геологічних та речовинних моделей, методи підрахунку ресурсів, візуалізації даних. Студенти набувають практичних навичок спільної інтерпретації геофізичних та геологічних даних, побудови тривимірних моделей родовищ вуглеводнів.
Рекомендована та необхідна література
1. R.Selley Elements of Petroleum Geology, Secon Edition, 1998, Academic Press, London.- 470 p. 2. Petrel 2008. Introduction course. //Schlumberger, 2008; 3. Petrel 2008. Seismic visualization and interpretation course.// Schlumberger, 2008; 4. Л.Куперштейн. Імітаційне моделювання. – Вінниця: ВФЕУ, 2009.-57 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання практичного семестрового проекту (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), виконання 10 самостійних практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі без обмеження інструментарію та техніки вирішення проблеми) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни