Методологія та організація досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: Геоінформатика (2 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Методологія та організація досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК 1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Планувати і здійснювати наукові експерименти, писати наукові роботи в сфері геоінформатики. 2. Розробляти та впроваджувати механізми територіального менеджменту, геопланування, здійснювати моніторинг регіонального розвитку, складати плани та програми. 3. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в галузі геоінформатики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні аспекти становлення та розвитку правових інститутів; загальні засади правового забезпечення охорони результатів творчої діяльності, акти законодавства, що регулюють відносини учасників у сфері охорони прав на результати інтелектуальної, творчої діяльності. 2. Вміти оцінювати та визначати роль та завдання охорони об’єктів інтелектуальної власності. 3. Володіти елементарними навичками з підготовки проектів правових документів із урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати спори, що виникають у сфері охорони прав інтелектуальної власності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна складається з двох модулів. 1. "Методологія та організація наукових досліджень" розкривається зміст понять "методологія", "метод", "методика", "методи дослідження", "множина методологічних систем", розуміння науки як дослідження, розглядаються конкретно-науковий, загальнонауковий та філософський рівні методології, структури теоретичного та емпіричного дослідження. 2. "Основи інтелектуальної власності". В цьому модулі розкривається поняття інтелектуальної, творчої діяльності; поняття інтелектуальної власності; підстави набуття правової охорони об’єктів права інтелектуальної власності; система права інтелектуальної власності; суб’єкти та об’єкти права інтелектуальної власності; особисті немайнові та майнові права інтелектуальної власності. Розглядаються авторське право та суміжні права; патентне право; правова охорона інших об’єктів інтелектуальної власності; розпорядження правами інтелектуальної власності; захист прав інтелектуальної власності.
Рекомендована та необхідна література
1. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України : у 2 т. – 6-тє вид., перероб і доп. / За ред. О.В. Дзери, Н.С. Кузнєцової, В.В. Луця. – К.: Юрінком Інтер, 2019. Т. І. – 752 с., Т. ІІ. – 1048 с. 2. Основи інтелектуальної власності: навчальний посібник / О.П.Орлюк (кер. авт. кол.), А.О.Кодинець, Ю.В.Носік та ін.; за ред. О.П.Орлюк. – К.: Інтерсервіс, 2016. – 382 с. 3. Основи інтелектуальної власності. – К.: «Ін Юре», 1999. – 578 с. 4. Право інтелектуальної власності. Академічний курс: Підручник для студентів вищих навч. закладів / За ред. О. П. Орлюк, О. Д. Святоцького. – К.: Концерн Видавничий Дім «Ін Юре», 2007. – 696 с. 5. Право інтелектуальної власності: Науково-практичний коментар до Цивільного кодексу України / За заг. ред. В.М. Паладія, Н.М. Мироненко, В.О. Жарова. – К.: Парламентське видавництво, 2006. – 432 с. 6. Право інтелектуальної власності: підруч. / О. І. Харитонова [та ін.]; за заг. ред. О. І. Харитонової. - Київ: Юрінком Інтер, 2016. - 540 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, тести, написання рефератів, самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Форма контролю роботи на лекціях – письмові експрес – тести з 10 питань на завершенні лекції. Реферат оцінюється, виходячи з компетентностей, проявлених студентом на основі його самостійної роботи.: здатності до автономної роботи та вмі шукати інформацію та послуговуватися нею. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Вадим Леонідович Чуйко
Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет