Державний земельний кадастр

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Державний земельний кадастр
Код дисципліни
ОК 18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
РН4. Знати та застосовувати у професійній діяльності нормативноправові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали в сфері геодезії та землеустрою і суміжних галузей. РН8. Брати участь у створенні державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, організовувати та виконувати топографічні та кадастрові знімання, геодезичні вимірювання, інженерно-геодезичні вишукування для проектування, будівництва та експлуатації об’єктів будівництва. РН12. Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри. РН13. Планувати і виконувати геодезичні, топографічні та кадастрові знімання, опрацьовувати отримані результати у геоінформаційних системах.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
З меmою кращого освоення навчальноео маmерiалу дuсцuплiнu сmуденmu повuннi до почаmку опануваmu знаннями mа навuчкамu з дuсцuплiн, "Основи геоінформатики", "Геоінформаційні системи в науках про Землю", "Топографія", "Дистанційне зандування Землі"
Зміст навчальної дисципліни
Державний земельний кадастр - єдина державна геоiнформацiйна система вiдомостей про землi, розташованi в межах державного кордону Украiни, ix цiльове призначення, обмеження у їx використаннi, а також данi про кiлькiсну i якiсну характеристику земель, їх оцiнку, про розподiл земель мiж власниками i користувачами (3акон України про Державний земельнuй кадасmр). В межах вивчення дисциплiни вiдбувасться ознайомлення з основами реалiзацii полiтики та практики здiйснення ДЗК в Україні та світі, правовими та органiзацiйними основами дiяльностi у сферi ДЗК, понятiйним апаратом, засадами реалiзацii державної полiтики у сферi, з'ясування державних стандартiв, норм, правил у сферi ДЗК, складом технiчноi документацii особливостей застосування ГIС та баз просторових даних науковим кадровим та фiнансовим забезпеченням дiяльностi у цiй сферi.
Рекомендована та необхідна література
1. Горлачук В. В., В'юн В, Г., Песчанська I. М., Сохнич А. Я, Управлiння земельними ресурсами: пiдручник. Львiв: "Магнолiя 2006", 2007, 44З с. 2. Дегтяренко Ю. Ф., Лихогруд М. Г., Манцевич Ю. М,, Палеха Ю. М. Методичнi основи грошовоi оцiнки земель в Україні: навчальний посiбник. К.: Профi, 2007, 624с. 3. Ресстрація землi та Hepyxoмocтi: Навч. посiбник / Р,П.Возняк, I. Гнаткович, Д.Я. Сохнич, М.В. Шворак. - Львiв; ЛДАИ 2001, - 216 с. 4. Ступень М. Г., Гулько Р. Й., Микула О. Я. Теоретичнi основи державного земельного кадастру: навч.посiбник / ред. М. Г. Ступеня, Львiв: "Новий Світ-200", 2006. ЗЗ6 с. 5. Ступень М.Г. Використання земель населених пунктiв: Монографiя. - Львiв, 2000. - З5В с. 6. Ступень М. Г., Добрянський І. М., Микула О. Я,, Шпiк Н. Р. Мiстобудiвний кадастр: навч. Посiбник. Львiв: ЛДАУ 200З, 224 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекцiйiнi i лабораmорнi заняmmя
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальноi дiяльностi студентiв оцiнюються за 100 бальною шкалою. Пiдсумкова оцiнка виставляеться за результатами роботи студента впродовж усього семестру, як сума балiв за систематичну роботу впродовж семестру та кiлькостi балiв, отриманих на iспитi.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Петро Іванович Трофименко
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"