Метрологія, стандартизація та сертифікація

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Метрологія, стандартизація та сертифікація
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
РН4. Знати та застосовувати у професійній діяльності нормативноправові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали в сфері геодезії та землеустрою і суміжних галузей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Основи вищої математики, та використання комп’ютерів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна займає одне з провідних місць при підготовці фахівця за освітньокваліфікаційним рівнем «бакалавр», оскільки надає знання з основ метрології, розуміння застосування стандартів у сфері геоматики а також проведення сертифікації фахівців у сфері геодезії та землеустрою та вимірювальних засобів. Дисципліна є теоретичною основою формування фахових компетентностей що формують фахівця спеціальності 193- геодезія та землеустрій.
Рекомендована та необхідна література
1. Войтенко C.П. (2003) Математична обробка геодезичних вимірів. Теорія похибок вимірів. – Навч. пос., К.: КНУБА. 2. Зазуляк П.М., Гавриш В.І., Євсєєва Е.М., Йосипчук М.Д. (2007) Основи математичного опрацювання геодезичних вимірювань: Навчальний посібник. – Львів:„Растр-7”. 3. Машта Н.О., Бенчук О.П., Бенчук Г.П., Акімова Л.М., Деннега О.В. (2015) Основи стандартизації, метрології та управління якістю : Навч.посіб. Рівне. 4. Метешкін К., Шаульський Д. (2012) Математична обробка геодезичних вимірів: навч. посіб. Харк. нац. акад. міськ. госпва. Х.: ХНАМГ. 5. Полякова Н.О. (2015) Метрологія і стандартизація: навч.посібн. для студентів напряму геодезія, картографія та землеустрій. К.: ПП «Фітосоціоцентр». 6. Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності. Закон України від 1 грудня 2005 р. № 3164-IV. Про стандартизацію. Закон України від 17 травня 2001 р. № 2408-Закон України III.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 7 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання у відбувається у формі заліку.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни