Основи землеустрою

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Основи землеустрою
Код дисципліни
ВБ 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Використовувати усно і письмово технічну українську мову та вміти спілкуватися іноземною мовою (англійською) у колі фахівців та різних сферах діяльності. Застосовувати методи і технології створення державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, топографічних знімань місцевості, топографо-геодезичних вимірювань для вишукування, проектування, зведення і експлуатації інженерних споруд, громадських, промислових та сільськогоспо-дарських комплексів з використанням сучасних наземних і аерокосмічних методів. Використовувати методи і технології проектування, територіального та господарського землеустрою, планування використання та охорони земель. Володіти технологіями і методиками планування і виконання знімальних робіт та комп’ютерної обробки результатів зйомки в геоінформаційних системах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку опанувати знаннями та навичками з дисциплін, «Геоінформаційні системи в науках про Землю», «Топографія».
Зміст навчальної дисципліни
Відбувається ознайомлення з основами землеустрою в Україні, правовими та організаційними основами діяльності у сфері землеустрою, понятійним апаратом, засадами реалізації державної політики у сфері землеустрою, з’ясування напрямків, які забезпечує процес землеустрою, регулювання землеустрою, випадків необхідності проведення землеустрою, державних стандартів, норм, правил у сфері землеустрою, складом технічної документації із землеустрою, основними положеннями державного і самоврядного контролю за здійсненням землеустрою, науковим кадровим та фінансовим забезпеченням землеустрою.
Рекомендована та необхідна література
1. Третяк А. М. Теоретичні основи землеустрою //К.: ІЗУ УААН. – 2002. – С. 45. 2. Третяк А. М. Наукові основи землеустрою //К.: ТОВ “ЦЗРУ. – 2002. 3. Третяк А. М. Землевпорядне проектування: теоретичні основи і територіальний землеустрій: Навч. посібник //К.: Вища освіта. – 2006. – С. 95-133. 4. Мошинський В. С., Бухальська Т. В. Управління земельними ресурсами. – 2010. 5. Третяк А.М., Дорош О.С. Управління земельними ресурсами // Вінниця «Нова книга», 2006. 6. Кривов В.М., Тихенко Р.В., Гетманьчик І.П. Основи землевпорядкування // Київ «Урожай», 2009. 7. Zonneveld I. S. Land ecology: an introduction to landscape ecology as a base for land evaluation, land management and conservation. – SPB Academic Publishing, 1995.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і семінарські заняття.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 6 семінарських робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 3 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового заліку. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Ігоревич Меньшов
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"