Основи кадастру (земельного та міського)

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Основи кадастру (земельного та міського)
Код дисципліни
ВБ 11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
- Застосовувати методи і технології створення державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, топографічних знімань місцевості, топографо-геодезичних вимірювань для вишукування, проектування, зведення і експлуатації інженерних споруд, громадських, промислових та сільськогосподарських комплексів з використанням сучасних наземних і аерокосмічних методів; - Використовувати методи і технології проектування, територіального та господарського землеустрою, планування використання та охорони земель. - Володіти технологіями і методиками планування і виконання знімальних робіт та комп’ютерної обробки результатів зйомки в геоінформаційних системах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого засвоєння навчального матеріалу студентам необхідно володіти основами знань з фахових дисциплін та навичками володіння персональним комп’ютером.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Основи кадастру (земельного та міського)» дозволяє оволодіти: теоретичними знаннями та практичними навичками з земельного та міського кадастру на землях різних категорій, інформацією про повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування в галузі регулювання земельних відносин, порядком ведення земельно-кадастрової документації, особливостями підготовки документів з проведення земельно-оціночних робіт окремих земельних ділянок з об’єктами нерухомості, їхню інвентаризацію; знаннями нормативно-правових документів про ведення кадастру земель житлової та громадської забудови, забезпечення дотримання правового режиму земель.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про Державний земельний кадастр». http: //www.zakon.rada.gov.ua 2. Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності». http: //www.zakon.rada.gov.ua. 3. Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». http: //www.zakon.rada.gov.ua 4. ПКМ 1051 від 17.10.2012 р. «Про затвердження Порядку ведення державного земельного кадастру». http: //www.zakon.rada.gov.ua 5. ПКМ 868 від 17.10.2013 р. Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень. http: //www.zakon.rada.gov.ua 6. ПКМ 559 від 25.05.2011 р Про містобудівний кадастр. http: //www.zakon.rada.gov.ua 7. ПКМ 556 від 25.05.2011 Про порядок обміну інформацією між містобудівним та ДЗК. http: //www.zakon.rada.gov.ua
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і семінарські, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Впродовж першого семестру передбачено виконання 14 семінарських занять (де студенти мають продемонструвати теоретичні навички засвоєних знань) двох семестрів передбачено виконання 14 лабораторних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Оцінювання в 7 семестрі передбачає проведення проміжного контролю, який вставляється за результатами роботи студента упродовж семестру, як сума (балів за систематичну роботу впродовж семестру, семінарський заняттях та виконання лабораторних робіт. Окремої форми контролю наприкінці 7 семестру не передбачено. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"