Основи просторового аналізу даних

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Основи просторового аналізу даних
Код дисципліни
ВК 2.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
РН5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально-економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою. РН6. Знати історію та особливості розвитку геодезії та землеустрою, їх місце в загальній системі знань про природу і суспільство. РН9. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою. РН10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку опанувати знаннями та навичками в галузі інформатики та комп'ютерної техніки, основ математичного аналізу, загальної геології та інженерної геології.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна передбачає ознайомлення з основними напрямками використання геоінформаційних систем, формування у студентів навичок засвоєння теоретичних положень, сучасних методів та алгоритмів аналізу геопросторових даних (функції вимірювань, вибору даних, класифікації, оверлейні функції, функції околу, функції зв'язності), оволодіння практичними навичками використання інструментів геопросторового аналізу для розв’язання задач на основі геопросторових даних великого об’єму. Впродовж курсу студенти ознайомлюються з інструментарієм та можливостями передових ГІС-програм ArcGIS, QGIS), та проведення просторового аналізу на їх базі.
Рекомендована та необхідна література
1. J.E. Campbell, M. Shin (2012). Geographic Information System Basics (v. 1.0). https://2012books.lardbucket.org/pdfs/geographic-information-system-basics.pdf 2. M.J. de Smith, M.F. Goodchild, P.A. Longley & Associates (2018). Geospatial Analysis. A Comprehensive Guide to Principles Techniques and Software Tools, 6th edition. 978-1-912556-05-2. www.spatialanalysisonline.com 3. Freund, J., and B. Perles. 2006. Modern Elementary Statistics. ISBN 10: 1-292-03909-4 4. SQL reference for query expressions used in ArcGIS. https://desktop.arcgis.com/en/arcmap/latest/map/working-with-layers/sql-reference-for-query-expressions-used-in-arcgis.htm 5. QGIS Tutorials and Tips. https://www.qgistutorials.com/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні та практичні заняття, модульно-контрольні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 10 лабораторних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені завдання використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), а також проведення 2 модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного заліку.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Вікторівна Цюпа
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"