Кваліфікаційна робота бакалавра
Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота бакалавра
Код дисципліни
ОК 30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Спілкуватися державною мовами. Доносити інформацію, ідеї, проблеми, рішення. Застосовувати нормативно-правові акти, документи в сфері геодезії та землеустрою; концептуальні знання природничих і соціально-економічних наук при виконанні завдань. Брати участь у створенні державних геодезичних мереж, виконувати топографічні та кадастрові знімання, геодезичні вимірювання. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геодані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач. Застосовувати інструменти, програмне забезпечення, які необхідні для досліджень у сфері геодезії та землеустрою. Виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в професійній сфері, оформляти результати, розробляти документацію із землеустрою із застосуванням ГІС. Планувати професійну діяльність, реалізовувати проєкти, приймати ефективні рішення за умов невизначеності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування результатами навчання за основними компонентами освітньої програми.
Зміст навчальної дисципліни
Кваліфікаційна робота бакалавра – це завершена самостійна робота, в якій вирішується конкретна задача, що є актуальною в для вирішення завдання та розроблення проектів в галузі геоінформатики, спрямована на вивчення району та визначення особливостей даних на територію дослідження, навички застосування дистанційного зондування Землі та дешифровка знімків з подальшою тематичною інтерпретацією, обробку просторових даних, володіння методами картографування, проведення оцінки територій та ін. Апробація бакалаврської роботи є складовою частиною в підсумковій оцінці за результатами захисту.
Рекомендована та необхідна література
1. Зацерковний В. І. Геоінформаційні системи в управлінні територіями : монографія / В. І. Зацерковний. – К.: ВПЦ "Київський університет", 2019. – 418 с.
2. Ляшенко Д.О. Геоінформаційне картографування в Україні. Концептуальні основи і напрями розвитку: Монографія / Руденко Л.Г., Козаченко Т.І., Ляшенко Д.О., Путренко В.В., Чабанюк В.С. - К.: Наукова думка, 2011- 104 с.
3. Ляшенко Д.О. Алгоритмізація геоінформаційного картографування міжнародних зв'язків // Вісник Київського національного ун-ту імені Тараса Шевченка. – Географія. 2016. – № 2(65). – С 48 – 52.
4. Шипулін В.А. Основні принципи геоінформаційних систем/ В.А. Шипулін. – Харків: ХНАМГ, 2010. – 315 с.
5. Патракеєв І. М. ГІС в управлінні територіями: Конспект лекцій (для студентів 5 курсу денної форми навчання спеціальностей 7.070908, 8.070908 «Геоінформаційні системи і технології») / І. М. Патракеєв; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. – Х.: ХНАМГ, 2011. - 115 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- перевірка та дотримання академічної доброчесності на текстові запозичення;
- допуск до захисту кваліфікаційної роботи бакалавра за результатами попереднього розгляду роботи на кафедрі геоінформатики;
- захист бакалаврської роботи на засіданні екзаменаційної комісії кафедри.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Віталій
Іванович
Зацерковний
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Дмитро
Олексійович
Ляшенко
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"