Програмування у середовищі ГІС

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Програмування у середовищі ГІС
Код дисципліни
ОК 23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
РН5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціальноекономічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою. РН9. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу “Програмування” 2. Володіти базовими знаннями в області геоінформаційних систем
Зміст навчальної дисципліни
Відбувається ознайомлення з основами алгоритмізації, концептуальними та методологічними засадами програмування. Студенти знайомляться з особливостями використання модулів для роботи з геопросторовими даними. Вивчається загальні принципи представлення геопросторових даних, як внутрішнього так і візуального представлення. Студенти знайомляться із професійними програмними продуктами для програмування в Python. Вивчаються принципи організації та основні етапи розробки програмних продуктів. Студенти отримують навички командної розробки спеціального програмного забезпечення. Відбувається знайомство з модулями для наукових задач, побудови інтерфейсу програми на мові Python та роботи з базами даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Документація по ArcPy. http://desktop.arcgis.com/ru/arcmap/latest/analyze/arcpy/what-is-arcpy-.htm 2. Severance Charles Python for Informatics. / Charles Severance, 2013. – 244 p. www.drchuck.com 3. Документація по Python 2.7.14 https://docs.python.org/2.7/ 4. Документація по Numpy та Scipy. https://docs.scipy.org/doc/ 5. Документація по Pandas. http://pandas.pydata.org/pandas-docs/stable/ 6. Документація по Git. https://git-scm.com/book/uk/v2 7. Документація по Django. https://docs.djangoproject.com/en/2.0/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 9 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), виконання 6 самостійних практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі без обмеження інструментарію та техніки вирішення проблеми) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмовоусного іспиту.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Всеволод Кирилович Демидов
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"