Комплексування геофізичних методів

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Комплексування геофізичних методів
Код дисципліни
ВК 5.14
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
- Збирати, обробляти та аналізувати геологічну інформаціюпри вирішенні фундаментальних та прикладних завдань. - Вміти проводити польові та лабораторні геологічні дослідження. - Визначати основні геологічні характеристики,процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер. - Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні геологічні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. - Аналізувати склад і внутрішню будову Землі та її надр на різних просторовочасових масштабах.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теоретичних основ геофізичних методів. 2. Знання теоретичних основ загальної геології, гідрогеології, геохімії. 3. Володіти елементарними навичками роботи з персональним комп’ютером
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – забезпечити формування у студентів знань із комплексного застосування геофізичних методів для різних прикладних задач, виконання обробки та аналізу геофізичних даних, сприяти поширенню геофізики у повсякденній професійній та соціальній діяльності. В програмі дисципліни основна увага приділяється прикладній геофізиці, а також принципам будови приладів та методиці виконання вимірювальних робіт. Розглядаються підходи до розв’язку прямих та обернених задач. Вивчаються прийоми якісної та кількісної інтерпретації пояснюються на окремих аномаліях. Характеризуются області застосування геофізичних методів на реальних прикладах. До розгляду включено загальні принципи постановки геофізичних завдань, огляд шляхів їх реалізації та ефективність.
Рекомендована та необхідна література
1. Вижва С. А.. Геофізичний моніторинг небезпечних геологічних процесів: Монографія – К.: ВГЛ «Обрії», 2004. – 236 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні заняття та самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання самостійних та реферативних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового заліку.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни