Мінераграфія

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Мінераграфія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Надати практичні навички із діагностики рудних мінералів структурно-текстурних особливостей руд оптичними методами.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Основи петрографії», «Мінералогія з основами кристалографії».
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення студентів із класифікацію рудних мінералів та методами їх діагностики у відбитому світлі. Студенти познайомляться із загальними основами кристалооптики, оптичними, фізичними і хімічні властивості головних рудних мінералів та апаратурою для їх дослідження. Лабораторні заняття сформують у студентів практичні навички у діагностиці рудних мінералів, які можуть використовуватися для визначення мінерального складу, будови руд, якості і мінерального складу концентратів збагачення та проміжних продуктів їхньої переробки, допомогти у виявленні можливостей комплексного використання руд і розробка схем безвідходних технологій та підвищення вилучення корисних компонентів із руд.
Рекомендована та необхідна література
Курило М.В., Михайлов В.А., Дубина О.В. Мінераграфія. К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. – 382 с. Petruk, W. Applied mineralogy in the mining industry. Elsevier. 2000. 1st ed. 289 р. Nesse, William D. Introduction to optical mineralogy. Oxford University Press. 1991. 2nd ed. 348 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття та самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Загальна оцінка виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру на лабораторних роботах та підсумкового оцінювання, як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру та балів отриманих в результаті підсумкового оцінювання у формі заліку. За виконання лабораторних робіт студент може отримати максимум 80 балів (мінімум 48). Підсумкове оцінювання у формі заліку: максимальна оцінка 20 балів, рубіжна оцінка 12 балів. Під час заліку студент має показати високий рівень теоретичних знань що до класифікації і фізико-механічних властивостей рудних мінералів та практичні навички із оптичних методів їх діагностики. Підсумкове оцінювання у формі заліку не є обов’язковим, за відмови від участі у даній формі оцінювання студент не отримає відповідні бали до підсумкової оцінки.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни