Морська геологія

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Морська геологія
Код дисципліни
ВК13
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати; методи морських геологічних досліджень, особливості геологічної будови та рельєфу дна океану, особливості прояву фізико-геологічних процесів у Світовому океані, загальні закономірності будови осадової товщі океану, Класифікацію та номенклатуру донних осадків, обстановки осадконакопичення, закономірності формування та поширення корисних копалин Світового океану. Вміти: будувати батиметричні профілі та схеми, аналізувати геологічні карти та розрізи, використовувати спеціалізоване програмне забезпечення для аналізу геологічних та палеогеографічних даних, виконувати палеогеографічні реконструкції
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти елементарними знаннями дисциплін геологічного напрямку, у яких розглядаються проблеми історичної геології, геоморфології, неотектоніки, стратиграфії, палеонтології та ГІС-технологій
Зміст навчальної дисципліни
Даний навчальний курс аналізує коло головних проблем сучасної морської геології, які необхідно засвоїти на четвертому курсі навчання та фактично створює базу для успішного просування вперед у набутті геологічних знань. Відбувається ознайомлення студентів не лише з сучасними осадками, але й з корінними породами дна морів і океанів, їхнього складу, будови, умов залягання та утворення, а також з геологічними процесами в їхніх межах. Вивчається зв'язок між фізико-географічними умовами та формуванням гірських порід, розселенням та існуванням органічного життя, з сучасним континентальними та перехідними фаціями, також висвітлюються підходи щодо їхнього виділення. Аналізуються закономірності поширення та формування корисних копалин в межах Світового океану, висвітлюються питання охорони морського середовища.
Рекомендована та необхідна література
1.Boggs S. Jr. Principles of Sedimentology and Stratigraphy (4th edition) // Merrill Publishing Co. - 1987. 662 p. 2.Bridge J.S., Demicco R.V. Earth Surface Processes, Landforms and Sediment Deposits // Cambridge University Press. – 2008. – 815 p. 3.David Spencer Cronan. Handbook of Marine Mineral Deposits // CRC Press. – 1999. 424 p. 4.Ivanik O., Iemelianov V.A. Evaluating natural hazards in Ukraine: the risk assessment // Landslides 2020: Second EAGE Workshop on assessment of landslide hazards and impact on communities, 8-11 September. - 2020. – 1-5. 5.Митропольський О.Ю., Іванік О.М. Морська геологія. Підручник. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2017. - 478 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття, лабораторні роботи, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Підсумкове оцінювання у формі іспиту з максимальною оцінкою 40 балів, рубіжна оцінка 24 бали. Семестрове оцінювання: максимальна оцінка 60 балів, що включає написання 2 модульні роботи кожна оцінюється 1 15 балів та 30 балів виноситься на лабораторні роботи. Загальний результат виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру, як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу впродовж семестру та балів, отриманих за іспит.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни