Геологія родовищ корисних копалин

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Геологія родовищ корисних копалин
Код дисципліни
ОК 30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Знати: Історію геологічних досліджень та сучасний рівень вивченості найбільш відомих родовищ світую Геологічну будову та корисні копалини фанерозойськихх структур. Мінерально- ресурсну базу рідкісних металів. Закономірності розташування родовищ неметалічних корисних копалин. 1.2 Сучасне металогенічне районування та регіональні рудоносні структури земної кори. Вміти: Визначати генетичні типи родовищ корисних копалин, їх розташування у світі, мінеральний склад, оцінювати їх важливість, галузі використання . Складати схеми - розташування родовищ у геологічних структурах різних країн. Використовувати набуті знання для визначення найважливіших напрямків подальших пошуків корисних копалин в світі та на території України.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Наявність знань з геохімії, мінералогії та інших геологічних дисциплін 2. Володіння інформацією про родовища та сучасний стан мінерально-сировинної бази світу.
Зміст навчальної дисципліни
В програмі дисципліни викладені основні відомості про генетичні типи родовищ корисних копалин різних регіонів світу та використання родовищ корисних копалин різних країн: зокрема, родовищ чорних, кольорових, благородних, рідкісних, рідкісноземельних, радіоактивних металів та неметалічних корисних копалин
Рекомендована та необхідна література
2. Гурський Д.С.та ін. Металічні та неметалічні корисні копалини України. В .2 т. Київ, 2006. 3.Короновский Н.В., Старостин В.И., Авдонин В.В. Геология для горного дела. М., ОИЦ «Академія», 2007, 576 с. 4. Михайлов В.А., Шевченко В.І., Огар В.В. та ін. Металічні корисні копалини України. Київ,2007. 5. В.І. Смирнов. Геологія корисних копалин. Київ, Вища школа, 1995.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття та самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту: максимальна оцінка 40 балів, рубіжна оцінка 24балів. У продовж семестру заплановано 2 письмових модульних контрольних робіт, які оцінююиться кожна у 10 балів та практичні роботи в сумі -40 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту є обов’язковим,
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геології родовищ корисних копалин
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"