Геологічна інтерпретація матеріалів дистанційного зондування Землі

Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Геологічна інтерпретація матеріалів дистанційного зондування Землі
Код дисципліни
ВК 2.8.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
- Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю. - Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні геологічнихпроцесів та структур. - Уміти доносити результати геологічних досліджень до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації, готувати звіти та наукові публікації.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміння аналізувати просторові моделі, володіти інформаційними технологіями та спеціалізованим програмним забезпеченням, орієнтуватися в картографічних матеріалах з різною тематикою а саме: масштабування; визначення координат на місцевості; прив’язка карт, створення топографічних проекцій та елементарні просторові моделі; виявляти та розрізняти форми рельєфу за характерними ознаками поверхні; будувати блок-діаграми та розрізи Земної поверхні.
Зміст навчальної дисципліни
Відбувається ознайомлення з матеріалами дистанційного зондування, які є ефективними та перспективними у дослідженнях геолого-геофізичних, гідрологічних, ґрунтових і ландшафтних об’єктів. Направлена для розв’язання нагальних задач метеорології; гідрогеології; надрокористувань; стану технічних об’єктів; територій з активною нафтогазодобувною інфраструктурою; цифрових карт; територіального планування; геологорозвідки; попередження розвитку надзвичайних ситуацій тощо. Дозволяє оперативно оцінювати динаміку змін, що відбуваються на певній території й оперативно оцінювати ці зміни, проводити актуалізацію даних баз даних ГІС тощо. Вивчення земної поверхні і надр, прогнозування запасів природних ресурсів, дослідження стану і змін навколишнього природного середовища під впливом техногенезу, організація оперативного моніторингу тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Білоус В.В., Бондар С.П., Курач Т.М., Молочко А.М., Патиченко Г.О., Підлісецька І.О. Дистанційне зондування з основами фотограмметрії: навчальний посібник. – ВПЦ «Київський університет», 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійне навчання.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 7 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), виконання 6 самостійних робіт та проведення 2 письмово модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту.
Мова викладання
українська