Четвертинна геологія з основами геоморфології та обробка ДЗЗ

Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Четвертинна геологія з основами геоморфології та обробка ДЗЗ
Код дисципліни
ОК 16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати:Методи четвертинної геології та геоморфології; особливості четвертинного періоду та його відкладів. Класифікацію генетичних типів континентальних відкладів.Фактори рельєфотворення; форми рельєфу та їх генетичну класифікацію. Головні ознаки тектонічних рухів у рельєфі, вираз структурних форм у рельєфі.Поняття про морфолітогенез та принципи морфолітогенетичного аналізу; типи морфолітогенезу.Осадкотворні та рельєфотворні процеси в межах дна океанів та морів;геоморфологічні елементи океанічного дна. Типи океанічних осадків. Принципи та схеми стратиграфічного розчленування четвертинних відкладів. Вміти:Орієнтуватися в геоморфологічних картах та картах четвертинних відкладів.Визначати генетичні типи континентальних відкладів, Будувати розрізи по картах четвертинних відкладів. Застосовувати набуті навички по використанню спеціального програмного забезпечення для аналізу рельєфу та відкладів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Немає
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна "Четвертинна геологія з основами геоморфології та обробка даних ДЗЗ" займає одне з базових місць при підготовці фахівця за освітнім рівнем Бакалавр, оскільки є дисципліною, що надає та поглиблює знання з термінологічних основ геологічної та геоморфологічної науки, визначає головні напрямки дослідження процесів екзогенної геодинаміки та відкладів четвертинної системи, аналізує важливі взаємозв‘язки між рельєфом та відкладами, аналізує палеогеографічні умови четвертинного часу.
Рекомендована та необхідна література
1. Стецюк В.В., Ковальчук І.П. Основи геоморфології. Навч. Посібник. – К.: Вища школа, 2005. – 495с. 2. Природничі проблеми національної безпеки України у викликах новітньої історії: монографія [Рудько Г.І., Стецюк В.В., Біланюк В.І., 3. Бондаренко Е.Л., Бортник С.Ю., Гавриш Н.С., Даценко Л.М., Іванік О.М. та ін.] (за ред. Рудька Г.І., Стецюка В.В.). - Київ – Львів – Гейдельберг – Малага – Черцівці, Букрек, 2019. - 504 с. 3. Бортник С.Ю., Гриценко В.П., Іванік О.М., Лаврук Т., Стецюк В.В. Геологічні та геоморфологічні пам’ятки України: навчальний посібник. – Київ-Гейдельберг-Малага-Київ: Логос, 2020 – 500 с. .
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійні роботи студентів
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Підсумкове оцінювання у формі заліку з максимально. оцінкою 20 балів.Семестрове оцінювання включає в себе 2 модульно-контрольних роботи кожна з який оцінюється у 20 балів, практичні роботи оцінюються у 40 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку не є обов’язковим.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни