Фізика
Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Фізика
Код дисципліни
ОК 2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Застосовувати концептуальні знання природничих і соціальноекономічних наук при виконанні геологічних завдань.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Зазначена дисципліна включена до циклу дисциплін професійної підготовки за переліком програми. У структурно-логічній схемі навчання дисципліна розміщена на 1-му курсі. Вивчення курсу «Фізика» передбачає наявність систематичних та ґрунтовних знань із шкільного курсу фізики, цілеспрямованої роботи на вивченням спеціальної літератури, активної роботи на лекціях та лабораторних заняттях, самостійної роботи.
Зміст навчальної дисципліни
Фізика – це наука, яка вивчає загальні властивості та закони руху речовини і поля. Курс фізики передбачає уточнення та узагальнення основних фізичних понять, явищ, закономірностей та їх обґрунтування та має за мету поглибити знання з курсу фізики, отримані в середній школі. Фізика – це основа всіх без винятку природничих наук. Не знаючи основ фізики та не володіючи елементарними навичками розв’язування найпростіших фізичних задач, не можна повноцінно оволодіти будь-якою професією природничого циклу. Фізика є наукою, що відіграє визначальну роль у формуванні загального світогляду сучасної освіченої людини.
Рекомендована та необхідна література
1. Кучерук І.М., Горбачук І.Т., Луцик П.П. Загальний курс фізики. Т.1 Механіка і молекулярна фізика. – К.: Техніка, 1999. –556 с. 2. Трофимова Т.И. Физика в таблицах и формулах. – М.: Дрофа, 2004. – 432 с. 3. Дубовик В.М., Сухов В.М. Лекції з молекулярної фізики та термодинаміки : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів Х. : ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2013. – Х.: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2013. – 96с. 4. Г.Ф.Бушок, Г.Ф.Півень. Курс фізики. – К.: Вища школа, т. 1-2, 2015. 5. М.М.Касянчук, І.Р.Паздрій Фізика /частина І/ – Т.: ТНЕУ, ФОП Шпак В.Б., 2014. 6. М.М.Касянчук, І.Р.Паздрій, І.З.Якименко Фізика /частина ІІ/ – Т.:, ФОП Шпак В.Б., 2017. 7. Дущенко В.П., Кучерук І.М. Загальна фізика. — К.:Вища школа, т. 1-3, 2013.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання лабораторних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені завдання використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового екзамену.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни