Political modernization / Політична модернізація

Освітня програма: Політична географія та геополітика (ОС Магістр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Political modernization / Політична модернізація
Код дисципліни
ВБ 2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 03 Вільно користуватися (усно і письмово) у професійній та науковій діяльності у галузі географії та політології українською та іноземною мовами. ПР 15 Самостійно оцінювати ключові тренди розвитку природно- і суспільногеографічних процесів для формування нових напрямів наукових досліджень. ПР 18 Приймати ефективні рішення з питань політики, політичних наук і дотичних проблем, у тому числі у складних і непередбачуваних умовах; прогнозувати розвиток політичних процесів; визначати фактори, що впливають на них і на досягнення поставлених цілей; аналізувати і порівнювати альтернативи; оцінювати ризики та імовірні наслідки політичних рішень
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти збирати та інтерпретувати інформацію про політичні явища та феномени, політичні процеси та події; застосовувати основні терміни, категорії та класифікації при аналізі політичних явищ і процесів; визначати сучасні тенденції політичного життя в умовах глобалізації явищ і процесів; виявляти сучасні тенденції політичного життя в умовах глобалізації, прогнозувати перспективи їх розвитку з урахуванням особливостей перебігу політичних процесів в умовах глобалізації процесів в умовах глобалізації; орієнтуватися в політиці як соціальній реальності; аналізувати діяльність політичних суб'єктів у системі політико-владних відносин між суспільством і державою; орієнтуватися в державою; орієнтуватися в основних політичних доктринах, течіях.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Політична модернізація» належить до до переліку дисциплін за вибором згідно з навчальним планом і викладається у першому семестрі магістратури. Курс знайомить студентів з основами дослідження політичного розвитку та політичної модернізації, що політичного розвитку та політичної модернізації, що є новою міждисциплінарною галуззю досліджень. Предмет, завдання, теоретичні засади та методи дослідження політичного розвитку та політичної модернізації визначаються предмет, завдання, теоретичні засади, методологія, основні напрями та проблеми сучасних визначено предмет, завдання, теоретичні засади, методологію, основні напрями та проблеми сучасних досліджень. З'ясовано принципи динаміки зміни політичних режимів (традиційне суспільство, сучасного суспільства), з'ясовуються закономірності динаміки зміни політичних режимів, приділяється увага проблемам основних етапів розвитку теорій, підходів до аналізу політичних процесів.
Рекомендована та необхідна література
1. Leiphard A. Democracy in multifaceted societies. - М .: Аспект-Пресс, 1999. - 271 с. 2. Gorbatenko VP Strategy for modernization of society: Ukraine and the world at the turn of the millennium. - К .: Академія, 1999. - 240 с. 3. Kutuev PV Concepts of development and modernization in sociological discourse: the evolution of research programs. - К .: “Сталь”, 2005. - 500 с. 4. Problems of modernization of modern political systems: Monograph // MI Panov (head of the author's collection), LM Gerasina, OG Danilyan, etc .. Edited by LM Gerasina, O.Г.Данильяна.- Х .: Право, 2008.-320 с. 5. Zelenko G. “Catch-up modernization”: the experience of Poland and Ukraine. - К .: Критика, 2003. - 216с. 6. Tkach OI Modernization of political systems in Latin America (political analysis). Monograph. - К .: Ніка-Центр, 2006. - 31
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції,семінарські заняття, консультації, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру за підсумками кожної змістової частини курсу проводиться підсумкова контрольна робота. Також здобувачі отримують оцінки за роботу на семінарах, що складається з виступів за темами, презентації результатів самостійної роботи, участі в обговореннях. Умовою успішного опанування матеріалу за дисципліною є досягнення мінімального рубіжного рівня оцінки у 36 балів (60% від максимально можливої кількості балів). Досягнення цього рівня оцінки є умовою допуску до складання іспиту. Здобувачі, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки у 36 балів повинні підготувати реферати за темами, які вони не змогли опанувати у повному обсязі впродовж семестру. Письмова робота з відкритими питаннями– 40 балів, Мінімальна кількість балів, необхідна для успішного складання іспиту – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит).
Мова викладання
Українська /Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олег Іванович Ткач
Кафедра політології
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра політології
Філософський факультет