Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: Урбаністика та регіональний розвиток

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР02 Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в географічних дослідженнях ПР03 Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті ПР04 Розробляти, керувати та управляти проектами географічної та міждисциплінарної спрямованості, оцінювати і забезпечувати якість робіт ПР05 Планувати і здійснювати наукові експерименти, писати наукові роботи за фахом ПР06 Вміти здійснювати комплексну оцінку та моніторинг природних, трудових ресурсів, прогнозувати розвиток міст та регіонів ПР08 Знати основні принципи організації та функціонування підприємств у сфері управління міським та регіональним розвитком ПР12 Моделювати географічні об’єкти і процеси, застосовуючи сучасні кількісні та якісні методи та геоінформаційні технології ПР13 Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові географічні об’єкти, їхні властивості.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра, успішне опанування дисциплін І семестру навчання в магістратурі.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню концептуальних засад методології та організації наукових досліджень, основ інтелектуальної власності та особливостей проведення наукового дослідження в сфері урбаністики та регіонального розвитку. Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів: 1. Загальні питання методології та організації наукових досліджень. 2. Основи інтелектуальної власності. 3. Організація проведення наукового дослідження в сфері урбаністики та регіонального розвитку.
Рекомендована та необхідна література
1. Афанасьєв А. Основи наукових досліджень: навч. посібник / Харківський національний економічний ун-т. – Х. : ХНЕУ, 2005. – 96 с. 2. Дахно І. І. Право інтелектуальної власності: навч. посібник, вид. 2-ге / І. І. Дахно. – К. : ЦНЛ, 2006. – 278 с. 3. Добронравова І. С. Філософія та методологія науки. Підручник для університетів / І. С. Добронравова, Л. І. Сидоренко. К.: ВПЦ «Київський університет», 2008. – 223 с. 4. Основи методології та організації наукових досліджень: навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнтів / за ред. А. Є. Конверського. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 352 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, наукові дискусії, виконання творчих робіт.
Методи та критерії оцінювання
Поточне (семестрове) оцінювання (семінари (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (6 – 10); самостійна робота (5 – 10)). Підсумкове (заключне) оцінювання у формі іспиту в письмовій формі (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни