Спеціалізовані види екотуризму
Освітня програма: Географія рекреації та туризму. Магістр.2022
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Спеціалізовані види екотуризму
Код дисципліни
ВБ.2.2.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Р01 Застосовувати набуті та володіти теоретичними знаннями й практичними навичками для дослідження природно- і суспільнотериторіальних систем на різних рівнях просторової організації та вміти аналізувати особливості природних та суспільних процесів у географічні оболонці
Р04. Здійснювати дослідження з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах,
зокрема, в галузі рекреації та туризму, рекреаційного природокористування.
Р12. Планувати й виконувати теоретичні та прикладні
дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та
презентувати результати досліджень
Р15. Самостійно оцінювати ключові тренди розвитку природно- і суспільно-географічних процесів для формування нових напрямів наукових досліджень, зокрема, в галузі рекреації та туризму, рекреаційного природокористування.
Р16. Володіти базовими знаннями педагогіки та психології вищої
школи, прийомами педагогічної майстерності і застосовувати ці
навички
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Успішне опанування блоком дисциплін вільного вибору спеціалізації «Географія рекреації та туризму», освітньої програми «Економічна географія», освітнього рівня «Бакалавр», спеціальності 106 Географія, галузі знань 10 Природничі науки.
2) Знання і розуміння фахової географічної предметної області і професії. Здатність до використання у професійній діяльності існуючих загальних та спеціальних географічних теоретичних моделей та практик.
Зміст навчальної дисципліни
дана навчальна дисципліна присвячена – поглибленому вивченню теоретичних, методичних та практичних аспектів просторово-часової організації різноманітних спеціалізованих видів екотуристської діяльності, що здійснюються в межах малозмінених природних та природоохоронних територій; поглибленню базових знань географічних та геоекологічних принципів раціонального рекреаційно-туристського природокористування й охорони природи; розкриттю ролі та значення екологізації різних форм та спеціалізованих видів природоорієнтованої рекреації та туризму відповідно до принципів сталого розвитку; характеристиці природничо-географічних та суспільно-географічних особливостей основних екотуристських дестинацій Світу та України для організації спеціалізованих видів екотуристської діяльності. При вивченні дисципліни особлива увага звертається на формування важливих професійних компетенцій фахівця з рекреації – здатність спостерігати, планувати, проектувати, організовувати та здійснювати спеціалізовану екотуристську діяльність.
Рекомендована та необхідна література
1. Вишневський В.І. Екологічний туризм. Навчальний посібник. – К.: Інтерпрес ЛТД, 2015. – 140 с.
2. Дмитрук О.Ю. Урбанізація та екологічний туризм: Теорія і практика конструктивно-географічного дослідження. Навчальний посібник. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2002. – 76 с.
3. Дмитрук О.Ю. Екологічний туризм: сучасні концепції менеджменту і маркетингу. Навчальний посібник. – К.: Альтерпрес, 2004. – 192 с.
4. Дмитрук О.Ю., Дмитрук С.В. Екотуризм. Навчальний посібник. – К.:Альтерпрес, 2009. – 358 с.
5. Козловський О.Ю., Борисюк Б.В. Екологічний туризм. Навчальний посібник. –Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І.Франка, 2011. – 202 с
6. Петрук В.Г. та ін. Екогеографія та екотуризм. Підручник. – Вінниця: ТОВ "Нілан-ЛТД", 2016. – 178 с
7. Сорокіна Г.О. Екологічний туризм. Навчальний посібник. – Луганськ: Вид-во ДЗ- ЛНУ імені Тараса Шевченка, 2013. – 206 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, екзамен
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Вікторович
Гайдай
Географії України
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Географії України
Географічний факультет