Авіаційна метеорологія. Редакція 2019
Освітня програма: Метеорологія. Магістр.
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Авіаційна метеорологія. Редакція 2019
Код дисципліни
ВБ 2.2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
ПРН1.Аналізувати закономірності виникнення та розвитку процесів і явищ в атмосфері за їх взаємодії з іншими геосферами
ПРН3. Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі
ПРН7. Знати сучасні методи дослідження метеорології і вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності
ПРН10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування обов’язкових дисциплін, що вивчаються на кафедрі метеорології та кліматології – фізики атмосфери, кліматології, синоптичної метеорології, регіональних синоптичних процесів.
2. Знання теоретичних основ фізики атмосфери, аеродинаміки, фізичної географії, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами та процесами, що відбуваються в природному середовищі.
3. Володіння методами синтезу та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню атмосферних процесів та складання прогнозів погоди для авіації, з формуванням у студентів знань, необхідних для роботи у наукових та виробничих підрозділах. Курс з двох змістових модулів. Перший присвячений вивченню історії авіації, організації метеорологічного забезпечення авіації на прикладі міжнародних аеропортів України, методик спостережень за метеорологічними величинами і явищами на аеродромах, методик кодування та передачі метеорологічної інформації, в другому розділі розглядається вплив фізичного стану атмосфери на польоти повітряних суден, небезпечні метеорологічні явища для авіації та їх прогноз, вивчаються методи аналізу і прогнозу погоди, перш за все понад-короткострокових прогнозів, з метою використання отриманих знань у практичній діяльності по метеорологічному забезпеченню авіації.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Максимальна оцінка становить 100 балів, 60 із яких студент може набрати в ході семестрового контролю і 40 балів – на іспиті.
У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-4, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 6-12. Обов’язковим для іспиту є знання основних термінів, концепції, принципів, теорії і законів в галузі аеродинаміки/авіаційної метеорології та на межі предметних галузей, вміння кодувати метеорологічну інформацію та знати методи складання короткострокових прогнозів окремих метеорологічних величин та явищ.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юлія
Володимирівна
Яценко
Метеорології та кліматології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Метеорології та кліматології
Географічний факультет