Виробнича практика (з відривом від теоретичного навчання)_2 сем.

Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Виробнича практика (з відривом від теоретичного навчання)_2 сем.
Код дисципліни
ОК 13.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР03. Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі (ПР03) ПР07. Знати сучасні методи дослідження Землі та її геосфер і вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності. ПР08.Знати основні принципи управління підприємств сфери природокористування, їхньої організації, виробничої та організаційної структури управління. ПР10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін фахової підготовки. Володіння: – сучасними методами та формами організації роботи в галузі їх майбутньої професії; – картографічним та геоінформаційним методами дослідження; – впевненими навиками використання спеціалізованого програмного забезпечення та геоінформаційних систем; – знаннями у сфері веб-картографування, розуміння національної інфраструктури просторових даних, із акцентом на прикладні аспекти науки.
Зміст навчальної дисципліни
Закріплення, поглиблення отриманих теоретичних знань та набуття практичних навичок для прийняття самостійних рішень і професійного виконання робіт за обраною спеціальністю.
Рекомендована та необхідна література
1.Етичний кодекс університетської спільноти. URL: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/ethical-code/Ethical-code-of-the-university-community.pdf (дата звернення: 04.08.2020). 2.Закон України “Про вищу освіту” від 1 липня 2014 року № 1556-VII // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2015. – № 425-19. (Із змінами та доповненнями) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/page 3.Офіційний сайт Київського національного університету імені Тараса Шевченка [Електронний ресурс]: Режим доступу. http://univ.kiev.ua 4.Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (Введено в дію наказом ректора № 716-32 від 31 серпня 2018 року) [Електронний ресурс]: Режим доступу. http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/Organization-of-the-educational-process.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дана практика входить до циклу обов’язкових навчальних дисциплін. Проводиться у 2-му семестрі 1 курсу в обсязі – 180 годин (6 кредитів ECTS). Виробнича практика служить логічним завершенням навчального циклу першого року навчання. Змістовною частиною виробничої практики є засвоєння всього процесу здійснення екологічної оцінки, аудит, ліцензування, сертифікацію використання природних ресурсів, прогнозувати розвиток екологічних, технологічних, економічних та соціальних наслідків на окремих об’єктах природокористування. Розробляти та впроваджувати механізми територіального менеджменту, геопланування, здійснювати моніторинг регіонального розвитку, складати плани та програми. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології. Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти в складі геосфер, їхні властивості, явища та процеси, їм притаманні.
Методи та критерії оцінювання
Після закінчення терміну практики студенти звітують про виконання програми та індивідуального завдання. Форма звітності студента про проходження практики – письмовий звіт. Письмовий звіт подається на рецензування науковому керівникові практики від кафедри. У звіті мають бути відомості про виконання студентом усіх розділів програми практики та індивідуального завдання, розділи з охорони праці та техніки безпеки, висновки та пропозиції до покращення змісту практики, список використаної літератури тощо. Оформлюється звіт за вимогами, встановленими програмою практики. Завершується виробнича практика диференційним заліком.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет