Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності
Освітня програма: Урбаністика та міське планування
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності
Код дисципліни
ОК 31
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: передумови виникнення підприємницької діяльності; ключові положення теорії трудового права; теоретико-методологічні основи та практичні засади заснування підприємницької діяльності; соціальні, етичні та культурні засади ведення сучасної підприємницької діяльності; особливості різних організаційноправових форм і видів підприємництва та організації працевлаштування працівників; норми, які регламентують трудові правовідносини; основні
напрями формування підприємницького капіталу та управління фінансами підприємницької діяльності; основні форми і методи впливу органів державної влади на розвиток підприємництва тощо
Вміти: використовувати чинну нормативну базу для започаткування та ведення бізнесу, організації найму працівників; проводити аналіз різних-бізнес ідей для створення власної справи; обирати та застосовувати норми трудового законодавства; визначати стратегічні пріоритети розвитку підприємництва; визначати економічну та соціальну ефективність підприємницької діяльності
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності» базується на знаннях, отриманих студентами під час вивчення нормативних економічних, соціально-гуманітарних дисциплін відповідних галузей знань і спирається на знання, отримані з середньої школи за такими предметами, як Основи правознавства.
Зміст навчальної дисципліни
Основи підприємницької діяльності. Розкриваються економічна природа підприємництва, його зміст, функції, види та організаційно-правові форми, соціальні, етичні та культурні засади ведення сучасної підприємницької діяльності, виявляються особливості зовнішнього підприємницького середовища, досліджуються особливості планування підприємницької діяльності та важливість інноваційного підприємництва.
Вибрані розділи трудового права. Розкриваються конституційні засади реалізації права на працю та основні її форми. Студенти вивчають норми права, які регламентують порядок укладання, зміни та припинення трудового договору як основної форми реалізації права на працю. Вивчаються правові засади встановлення та регулювання основних умов праці: робочого часу та часу відпочинку; нормування та оплати праці; охорони праці, дисципліни праці. Розкривається підстави та порядок притягнення працівника до юридичної відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх трудових обов’язків (дисциплінарна відповідальність, матеріальна відповідальність). Вивчаються правові основи захисту трудових прав в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Економічна теорія: Політекономія : підручник / за ред. В.Д. Базилевича. К.: Знання, 2012. 702 с.
2. Економічна теорія: Політекономія : практикум / за ред.. В.Д. Базилевича. К.: Знання, 2010. 494 с.
3. Варналій З.С. Основи підприємництва: Навч. посіб. К.: Знання-Прес, 2006. 350 с.
4. Зянько В.В. Інноваційне підприємництво: сутність, механізми і форми розвитку: монографія. Вінниця: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2008. 397 c.
5. Куранда Т.К., Євтушенко В.М. Комерціалізація результатів наукових досліджень: проблеми, підходи, інструменти, напрями розвитку. К.: УкрІНТЕІ, 2010. 72 с.
6. Мазур І.І. Комерціалізація наукових розробок як фактор конкурентного розвитку підприємництва. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка. № 148, 2013. С. 5-8.
7. Трудове право України: підручник. / за ред. П.Д. Пилипенка. К. : Видавничий Дім «ІнЮре», 2007. 536 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна заліком.
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні підготовлених семінарських завдань, виконанні самостійних завдань та написанні тематичних контрольних робіт.
Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни