Суспільна географія

Освітня програма: Урбаністика та міське планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Суспільна географія
Код дисципліни
ОК 2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Цілісне уявлення про суспільну географію як географічну дисципліну, зокрема: розуміння змісту та критичне використання ключових термінів, понять, категорій, теорій та концепцій суспільної географії; розуміння основних характеристик, закономірностей та чинників територіального поділу праці, просторової організації суспільства та розвитку суспільно-просторових процесів; оволодіння методами суспільно-географічних досліджень, спрямованих на аналіз просторової організації суспільства на різних просторово-часових рівнях; розуміння предметної області та професійної діяльності щодо досліджень з географії населення, економіко-, соціально-, урбо-, культурно-, політико- та рекреаційно-географічних досліджень; оволодіння базовим україно- та англомовним поняттєво-термінологічним апаратом суспільної географії, вміннями ним користуватися у науковій дискусії; набуття вмінь застосовувати знання у практичних ситуаціях
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Немає
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна є вступною до вивчення спеціалізованих дисциплін за освітньою програмою «Урбаністика та міське планування». Вона присвячена вивченню місця суспільної географії в сучасному світі та системі наук, основних підходів до визначення об’єкту і предмету дослідження, змісту, структури та функцій суспільної географії; становлення та розвитку суспільної географії в різні періоди; поняттєво-термінологічного апарату суспільної географії, зокрема понять «територія/простір», «просторова організація», «територіальний поділ праці», «суспільно-географічне положення», «суспільно-просторові процеси»; законів та закономірностей в суспільній географії, теорій і концепцій розміщення продуктивних сил і регіонального розвитку, суспільно-географічного районування; кількісних та якісних методів дослідження в суспільній географії. Також дана дисципліна передбачає вивчення ключових понять географії населення, економічної, соціальної, урбаністичної, культурної, політичної та рекреаційної географії, а також прикладних аспектів суспільно-географічних досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Нємець Л.М., Мезенцев К.В. (ред.). Соціальна географія: підручник. Київ: Фенікс, 2019. 304 с. 2. Топчієв О.Г. Основи суспільної географії: навч. посібник. Одеса: Астропринт, 2009. 544 с. 3. Шаблій О.І. Основи суспільної географії: підручник. Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2012. 296 с. 4. Fellmann J.D., Bjelland M.D., Getis A., Gettis J. Human Geography: Landscapes of Human Activities. McGraw Hill Publishers, 2010. 512 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна іспитом у письмовій формі. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях, створенні та захисту презентацій та виконанні тематичних контрольних робіт. Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по завершенню, відповідно до графіку проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у формі тестів. Результати навчання за умови опанування на належному рівні оцінюються таким чином: 1. Доповіді та дискусії на семінарах – від 20 до 30 балів. 2. Створення та захист презентацій за результатами виконання індивідуальних завдань – від 6 до 10 балів. 3. Тематичні контрольні роботи – від 10 до 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни