Методи досліджень в туризмі

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методи досліджень в туризмі
Код дисципліни
ННД.34
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Аналізувати рекреаційно-туристичний потенціал території (РН5); аргументовано відстоювати свої погляди у розв’язанні професійних завдань (РН19); виявляти проблемні ситуації і пропонувати шляхи їх розв’язання (РН20); приймати обґрунтовані рішення та нести відповідальність за результати своєї професійної діяльності (РН21); демонструвати виконання професійних завдань у стандартних та невизначених ситуаціях (РН22).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування дисциплін «Основи туризмознавства», «Основи організації наукових досліджень в туризмознавстві», «Математичні методи з основами вищої математики і статистики», методичні частини профільних та технологічних дисциплін за напрямом «Туризм». 2.Вміти планувати та управляти часом 3.Володіти елементарними навичками організації, використання інформаційних технологій для збору, обробки та аналізу якісної та кількісної інформації та даних
Зміст навчальної дисципліни
Частина курсу 1. «Гносеологічна модель досліджень сектору туризму»: Гносеологічна модель та дисциплінарні підходи досліджень туризму. Емпіричні та теоретичні методи та їх застосування у дослідженні туризму. Концептуальна мапа та аналітична схема дослідження: сутність та приклади формування. Частина курсу 2. «Методи якісних та кількісних досліджень в туризмі»: Інформаційне та статистичне забезпечення досліджень туризму: методичні рекомендації та практика – міжнародна та національна. Якісні та кількісні методи досліджень туризму: сутність та приклади використання. Класифікація й типологія: сутність та приклади використання в дослідженнях туризму.
Рекомендована та необхідна література
1.Кіптенко В.К., Михайленко Т.І. Методичні рекомендації з виконання практичних завдань з дисципліни «Методи дослідження в туризмі». – К., 2019.- 26 с. 2. Кузик С.П. Методи дослідження в географії туризму// Географія туризму: навч.посіб. – Знання 2011. – 271 с. 3. Підгорний А.З., Милашко О.Г. Статистика туризму/ Навчальний посібник. – Одеса: ОНЕУ, ротапринт. 2014 – С. 1-34. 4/ Пашинська І.І. Методологія, методика, метод: підходи до визначення// Вісник ЖДТУ. Серія: Економічні науки. 2012. №2(60) – С. 96-102.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1.Опитування (тест): 6 / 10 балів 2.Завдання для самостійної роботи (контрольні роботи): 6 / 10 балів 3.Побудова концептуальної мапи та аналітичної схеми дослідження схем: 12 / 20 балів 4. Презентація (захист) й аналітична довідка до концептуальної мапи та аналітичної схеми дослідження: 12/20 Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться у письмовому форматі. Кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів отиманих при оцінюванні опитувань, виконаних практичних робіт та презентації, захисті та рецензуванні логіко-структурних схем. Рекомендований мінімум для допуску - 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів, умовою для допуску до іспиту є написання рефератів за питаннями пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Максимальна кількість балів під час іспиту – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни