Історія розвитку планетарного рельєфу

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Історія розвитку планетарного рельєфу
Код дисципліни
ОК 43
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 4. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузях предметної області географічних наук. ПРН 6. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад географічної оболонки та її компонентів. ПРН 7. Застосовувати моделі, методи і дані природничих наук, інформаційних технологій тощо при вивченні формування і розвитку об’єктів і процесів географічної оболонки. ПРН 10. Аналізувати склад і будову природно-географічних об’єктів і систем, зокрема у галузі геоморфології, на різних просторово-часових рівнях. ПРН 12. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в галузях предметної області географії відповідно до спеціалізації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати базові вимоги загальноосвітніх дисциплін «Геологія», «Геоморфологія», «Історія біосфери Землі», «Методи геоморфологічних досліджень». 2. Володіти елементарними навичками геоморфологічного аналізу з використанням картографічних матеріалів
Зміст навчальної дисципліни
В курсі виділено дві частини. Перша з них присвячена загальним, космічним, загальнопланетарним причинам термодинамічної еволюції Землі, результатом якої були поява її геооболонок, геосфер, геосистем та їх розвиток. У другій частині розглядається планетарний рельєф Землі як геоморфосистема: її зародження, структура, функціонування, еволюція наукове і практичне значення.
Рекомендована та необхідна література
1. Комлєв О.О. Рельєф Землі, еволюція геосфер і стан довкілля // Захист довкілля від антропогенного навантаження. Вип. 4(6). Харків-Кременчук, 2001. – с.11-20. 2. Комлєв О.О. Про зміст сучасної концепції геоморфології // Укр. географ. журн., 2002, No2, с.10-16. 3. Комлєв О.О. Умови розвитку геоморфолітосфери в гадеї і археї // Фіз. географія та геоморфологія. - 2002. - No 42. - С. 36-44. 4. Комлєв О.О. Про астеносферні шари і автоколивальність рельєфу Землі // Фіз. географія та геоморфологія. - 2002. - No 43. - С.36-44. 5. Комлєв О.О. Рельєф Землі і геоморфологічна форма руху матерії // Фіз. географія та геоморфологія. - 2003. - No 44. - С.5-9. 6. Комлєв О.О. Планетарний морфолітогенез і геоморфолітосфера // Зб. наук. пр. міжнар. конф. “Українська геоморфологія:стан і перспективи”. - Львів: Меркатор. - 1997.- С.41-45.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі виконання самостійних завдань, МКР, іспит.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Олександрович Комлєв
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет