Моніторинг якості грунтового покриву

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Моніторинг якості грунтового покриву
Код дисципліни
ВБ 2.12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, зокрема в грунтознавстві. ПР05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження. ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку педосфери ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР09. Вміти виконувати дослідження педосфери за допомогою кількісних методів аналізу. ПР10. Аналізувати склад і будову педосфери на різних просторово-часових масштабах. ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких навчальних дисциплін як «Ґрунтознавство», «Ґрунтознавчі дослідження», «Фізика ґрунту», «Хімія ґрунту», «Ґрунтовий покрив та земельні ресурси Світу», «Генезис та морфологія ґрунтів», «Методи ґрунтознавчих досліджень», «Ґрунти України»; 2) володіння методами ґрунтознавчих досліджень; 3) навички роботи з картографічними матеріалами.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена питанням сучасного ґрунтознавства про біосферні екологічні функції ґрунтового покриву, види контролю його якості, способи попередження деградаційних процесів.
Рекомендована та необхідна література
1. Білявський Г. О. Удосконалення екологічного моніторингу для забезпечення збалансованого розвитку агросфери Поділля / Г. О. Білявський, О. В. Мудрак // Вісн. ХНАУ. – 2009. – № 3. – С. 175-183. 2. Зацерковний В. І. Система агроекологічного моніторингу ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення / В. І. Зацерковний, С. В. Кривоберець // Уч. записки Таврического национального университета им. В. И. Вернадского. – 2012. – № 1. – С. 60-70. 4. Моніторинг довкілля: підручник /[Боголюбов В.М., Клименко М.О., Мокін В.Б. та ін.]; під ред. В. М. Боголюбова. [2-е вид., перероб. І доп.]. – Вінниця: ВНТУ, 2010. – 232 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі виконання практичних та самостійних робіт, модульні контрольні роботи. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 27 балів. Cтуденти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів, до складання іспиту не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску – 33 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни