Вплив гідротехнічних споруд на екологічний стан водойм та водотоків
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Вплив гідротехнічних споруд на екологічний стан водойм та водотоків
Код дисципліни
ОК.37
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за
допомогою кількісних методів аналізу. ПР10. Аналізувати склад і будову геосфер (у відповідності до спеціалізації) на різних просторово-часових масштабах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін освітньої програми «Управління та екологія водних ресурсів» освітнього рівня бакалавр «Гідрологія річок», «Топографія з
основами геодезії», «Ґрунтознавство з основами географії ґрунтів», «Гідрометрія», «Основи гідрохімії», «Воднобалансові розрахунки», «Гідравліка», «Річковий стік та гідрологічні розрахунки».
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню загальних відомостей про гідротехніку, охоплює питання використання, охорони водних ресурсів та боротьби зі шкідливою дією вод за допомогою інженерних споруд, про види та класифікацію інженерних гідротехнічних споруд, про спеціальні гідроспоруди, гідровузли та гідросистеми (гідроенергетичні, воднотранспортні, гідроспоруди водопостачання та каналізації, гідромеліоративні, гідроспоруди рибного господарства,
гідротехнічні споруди, що виконують захисні функції (від повеней, паводків, селів, ерозії, зсувів тощо), гідрометричні споруди (гідрологічні витратоміри) тощо).
Рекомендована та необхідна література
1. Дмитрієв А. Ф., Хлапук М. М., Шумінський В. Д. та ін. Гідротехнічні споруди: Підручник для вузів. Рівне: РДТУ, 1999. 328 с.
2. Екологічні основи управління водними ресурсами : навч. посіб. / А.І. Томільцева, А.В. Яцик, В.Б. Мокін та ін. К.: Інститут екологічного управління та збалансованого при-родокористування, 2017. 200 с. (Бібліотека екологічних знань) https://iem.org.ua/images/librery/4.pdf
3. Лук’янець О.І., Ободовський О.Г., Гребінь В.В., Почаєвець О.О., Корнієнко В.О. Просторові закономірності зміни середнього річного стоку води річок України.
Український географічний журнал, 2021, N1, с. 06-14. URL:https://doi.org/10.15407/ugz2021.01.006
4. Основи гідромеліорацій : навч. посіб. / [А. М. Рокочинський, Г. І. Сапсай, В. Г. Муранов [та ін.] ; за ред. проф. А. М. Рокочинського. Рівне : НУВГП, 2014. 255 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, модульні контрольні, звіт по практичній роботі, проміжний контроль
Методи та критерії оцінювання
Умови допуску до заліку: рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. - підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час складання заліку – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Підсумкова оцінка з дисципліни складається із балів, набраних студентом за результатами семестрового контролю за першою та другою частинами і балів підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Марина
Володимирівна
Гопцій
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет